- знання основ топографії та геодезії, включаючи роботу з картами, компасами, та іншими топографічними інструментами, знання основ орієнтування на місцевості;
- просунуті навички володіння ПК та Microsoft Office;
- обізнаність в роботі систем «КРОПИВА», «Delta» буде перевагою;
- знання нормативної бази з питань топографії та геоінформаційних систем буде перевагою;
- готовність працювати в зоні активних бойових дій;
- готовність постійно вчитись і розвиватись;
- придатність до військової служби за станом здоров’я і морально-психологічними якостями.
Вимоги
Обов‘язки
- підготовка та візуалізація матеріалів;
- складання планів, карт і описів рельєфу місцевості;
- підготовка звітної документації та надання питань з топографії;
- друк карт великого масштабу.
Умови
- офіційна мобілізація до кінця воєнного стану або служба за контрактом;
- можливість переведення чинних військовослужбовців;
- можливе виконання обов’язків в зоні проведення бойових дій;
- у випадку виконання завдань в зоні проведення бойових дій нараховуватиметься грошова надбавка в розмірі 3300 грн/день.
Карти, планування, операції. Хто такий топограф у 12-ій бригаді «Азов»?
У часи діджиталізації ця дисципліна залишається однією з найважливіших у військовій справі. Планування, наступ, оборона, маневри – жодна операція не фронті не відбувається без топографії і карт. Для того, щоб забезпечувати підрозділ якісними картографічними матеріалами і працювати разом з командирами, у кожній бригаді Сил оборони є спеціально навчений топограф. Далі ви дізнаєтеся про сутність роботи цього спеціаліста, а також про його обов’язки і можливості кар’єрного розвитку у 12-ій бригаді «Азов».
Топографія – одна з найстаріших військових дисциплін
Щоб пояснити солдатам напрямок атаки, необхідно хоча б накреслити найпримітивніший малюнок. Тому з моменту, коли перші людські армії пішли в бій, перші картографи почали працювати над вивченням місцевості і створенням планів для наступу та оборони. Справжній топограф – це військовослужбовець, про роботу якого рідко говорять. Але якщо він якісно працює на користь свого підрозділу, результат відчувають всі. Командири вчасно отримують плани поля бою, бійці вчасно отримують накази і чітко знають: цим мапам можна довіряти, адже вони не вперше рятували їм життя своєю точністю.
Топограф в «Азові» – це можливість стати незамінним спецом
Багатьом невідома ця професія. Навіть тим, хто не здогадується, що може стати відмінним військовим топографом.
Тому завжди краще спочатку окреслити рамки, в яких виконує свої задачі, топограф і спеціаліст з планування карт:
- Створення і оновлення топографічних і тактичних карт. Робота з наявним матеріалом і його постійне оновлення згідно з актуальною обстановкою на полі бою.
- Робота з цифровими платформами, обробка GPS-даних. Найновіші інформаційні і навігаційні технології завжди під рукою у азовського топографа.
- Детальний аналіз місцевості в зоні відповідальності підрозділу. Де краще побудувати укріплення? Де слабка сторона оборони через схили або рівнини? Топограф аналізує, вивчає і передає дані нагору.
- Підтримка інженерів, саперів, артилеристів. Завдяки визначеним координатам і універсальним мапам діє не тільки штаб, а й весь підрозділ.
Це лише частина обов’язків, які виконує професійний військовий топограф в «Азові». Це дійсно незамінний спеціаліст і військовослужбовець, який робить вагомий внесок в перемогу над ворогом.
«Азов» – це про сучасність. Навіть в картах
Якщо ти думаєш, що топографія – це пережиток старих шкільних підручників, то ти глибоко помиляєшся. Від генеральських кабінетів до бліндажів взводних опорних пунктів – всі ланки командування працюють з картами і точною топографією. Завдяки цьому підрозділ здобуває перевагу над ворогом і віртуозно утилізує місцевість під свої потреби ведення війни. Якщо ти хочеш стати топографом в «Азові», заповнюй анкету на нашому сайті. В коментарі обов’язково вказуй напрямок, за яким хочеш проходити службу.
Інші популярні вакансії
Стрілець
Стрілець – основа будь-якого піхотного підрозділу. Це фізично і психологічно підготовлений боєць, який виконує бойові задачі на лінії зіткнення разом з побратимами і знищує окупантів в ближньому бою. Стрілецькій і піхотній справі в «Азові» навчають з «нуля». Доброволець на цю вакансію має бути вмотивованим, мати хорошу фізичну форму і бути готовим працювати в зоні активних бойових дій.
Пілот FPV-дронів
Пілот FPV-дронів – це професіонал з ураження ворожого особового складу, озброєння і техніки. Пілотом можна стати навіть з «нуля». В «Азові» тебе навчать всьому. Надаємо перевагу кандидатам з навичками впевненого пілотування FPV-дронів, знанням спеціалізованого програмного ПЗ. Також цінним буде досвід роботи з паяльником і досвід військової служби.
Діловод
Без грамотного документообігу важко уявити діяльність військових підрозділів. Діловоди виконують важливу тилову функцію і організовують діловодство у бригаді. Вони впевнено користуються ПК, досконало знають програми MS Office для створення і ведення документації. Діловоди відповідальні і дисципліновані під час своєї роботи.
Оператор БПЛА
Оператор БПЛА проводить розвідку поля бою, виявляє ворожий особовий склад, озброєння і техніку, а також, за потреби і наявності засобів, наносить ураження по цілям. Без роботи операторів БПЛА не обходиться жодна операція на передовій. Кандидат на вакансію оператора БПЛА повинен знати базу теоретичної та практичної підготовки з БПЛА, має досвід керування БПЛА, витривалий фізично і психологічно.
Кулеметник
Кулеметник – основа вогневої міці будь-якого піхотного підрозділу. Це сильний тілом і духом воїн, який прикриває побратимів і ефективно знищує окупантів зі своєї зброї. В «Азові» кулеметників готують за сучасними військовими стандартами, проводять спеціальну підготовку і курси для поглибленого освоєння професії.
Снайпер
Снайпер знищує цілі на великих дистанціях, забезпечує прикриття особового складу і виконує розвідку. Спеціальність вимагає точності й аналітичного мислення. У «Азові» снайпери проходять інтенсивні курси стрільби, вивчають балістику й тактику.
Найкращий рік в Азові
Контракт 18-24
Бойові підрозділи
Медична служба
Тилові підрозділи
Перелік міст рекрутингових центрів
FAQ
З якого віку беруть в «Азов»?
Приєднатися до лав 12-ої бригади спеціального призначення «Азов» НГУ можна з 18-ти років.
Скільки триває базовий курс бойової підготовки?
БКБП триває орієнтовно 6-8 тижнів. Ми дуже уважно ставимось до підготовки особового складу, ретельно тренуючи рекрутів та готуючи їх до виконання бойових завдань. Для бригади НГУ «Азов» професійність та злагодженість підрозділу, а також цінність кожного окремого бійця завжди були пріоритетом.
Якщо потрапив в підрозділ по переводу, чи треба проходити БКБП?
Військовослужбовці, які приєднуються до лав нашої бригади по переводу, мають здати нормативи вхідного контролю. У разі нездачі нормативів, необхідно проходити БКБП.
Який тип контракту, і на який час?
Контракти до указу про демобілізацію. Також доступна мобілізація до завершення воєнного стану. Якщо рекрут переводиться з іншого підрозділу, в якому у нього підписаний контракт, то цей контракт переноситься у 12-ту бригаду «Азов» НГУ.
Які документи потрібні?
- Копія паспорту (всі сторінки), якщо ID-картка, то і додаток;
- Копія ІПН;
- Оригінал приписного / військового квитка (потрібно перебувати на обліку у військкоматі);
- Фото 3×4 — 4 шт., 9×12 — 2 шт. Фото мають бути матові, без кутика та в формі мультикам (такі вам можуть зробити в фотоательє);
- Копія диплому/атестату про освіту, якщо є (середня спеціальна, вища) +додаток з оцінками;
- Реквізити особистого рахунку (бажано ПриватБанк або Ощадбанк), картка має бути «Для виплат»
- Довідка про несудимість з Дії (Повна).
Чи є в Азові контракт 18-24?
Так. Контракт 18-24 доступний для підписання у 12-ій бригаді «Азов». Всі виплати, пільги і бонуси, які передбачають умови контракту 18-24, поширюються на молодих добровольців, які бажатимуть підписати контракт і розпочати 365 днів служби у професійному підрозділі.