Тактичний рюкзак: як обрати та на що звернути увагу

Тактичний рюкзак

Сучасний ритм та потреби вносять корективи в життя людей різних професій по всьому світу. Їхні одяг, взуття та аксесуари стали більш зручними та якісними, на що важко не звернути увагу. Одним з таких аксесуарів є наплічник, який посідає немаловажне місце у житті дуже великої кількості людей, незалежно від роду занять та інтересів. Особливим попитом наплічники користуються серед військових, мандрівників, мисливців та риболовів.  

Види тактичних рюкзаків

Ще кілька століть тому армійські ранці входили до комплекту індивідуального спорядження військового. Сьогодні військовослужбовці по всьому світу користуються тактичними рюкзаками. Існує безліч фірм та різновидів таких наплічників. Вони виготовляються зі спеціального матеріалу, мають чимало кріплень та максимально комфортні для виконання різних бойових завдань.

Про те, як обрати тактичний рюкзак та взагалі які вони бувають, розповів боєць бригади «Азов» на псевдо «Скромний».

«Першочергово потрібно відштовхуватись від специфіки роботи, ‒ говорить друг Скромний. – Якщо ти з піхотного підрозділу – це один рюкзак, якщо з розвідувального – другий, у снайперів – третій. Загалом тактичні рюкзаки, якими користуються зараз військовослужбовці, можна поділити на кілька видів. Це одноденні, або оперативні рюкзаки; триденні, або штурмові; рейдові. Всі вони відрізняються своїми об’ємами, вагою, функціональністю та комфортом».

Одноденний, або оперативний рюкзак, – це рюкзак, що піхотний підрозділ збирає за тривогою, тобто той, який необхідний буквально на один-два дні. Його зручно брати з собою на полігон або якийсь нетривалий польовий вихід. У нього має поміщатися все те, що може знадобитись бійцю в цей період: їжа та вода, якийсь одяг, набір для чищення зброї. Здебільшого об’єм такого наплічника ‒ 20 літрів.

Штурмовий, або триденний рюкзак, використовується піхотою та спеціальними підрозділами, але вже для тих операцій, які можуть тривати близько трьох днів. Його об’єм повинен бути від 30 літрів і в нього має поміститись відповідно їжа та вода на три дні, запасний комплект форми, засоби для чищення зброї і ті речі, які необхідні бійцю того чи іншого підрозділу, зважаючи на його військову спеціальність.

Ну і третій вид рюкзаків – рейдові. Рейдовий тактичний рюкзак ‒ це той наплічник, об’єм якого дорівнює приблизно 60 літрам і який використовується спецпідрозділами типу снайперів чи розвідки для проведення спеціальних операцій. В такому наплічнику має поміститись продовольства мінімум на 5 днів, додатковий боєкомплект, форма, засоби для чищення зброї, ті речі, які пов’язані зі специфікою роботи бійця тощо. Такий рюкзак повинен бути максимально комфортним та зручним, адже з ним військовослужбовцю доведеться ходити дуже довго. Рейдовий наплічник має не натирати спину та мати хороший розподіл ваги.

Обираючи тактичний рюкзак, неодмінно варто зважати саме на те, для чого він купується. Якщо доводиться виконувати різні за тривалістю завдання, то й наплічників краще мати декілька. Немає сенсу брати рейдовий рюкзак та носити його напівпорожнім, якщо вам не доводиться виконувати довготривалі завдання. Нерівномірно розподілена вага може тільки нашкодити вашому здоров’ю.

Як вибрати наплічник

Сьогодні існує безліч тактичних рюкзаків – на різний смак та гаманець. Як розповідає друг Скромний, у розвинутих країнах ціна наплічника для бійців стоїть ледь не на останньому місці. Головне при його виборі – якість. Існують справжні світові лідери з виробництва рюкзаків, які дають пожиттєву гарантію на свою продукцію.

Купуючи тактичний наплічник, важливо звернути увагу на якісь матеріалів та самого виробу:

«Треба дивитись, як рюкзак пошитий, які у нього шви, чи прогумований він зсередини, звернути увагу на фурнітуру, що використовується. Найкраще, якщо фурнітура буде виробництва світових лідерів, наприклад, «YKK». Ті ж фастекси повинні бути з міцного пластику та витримувати нормальну вагу і не ламатись від одного натиску. Якщо з розумом підійти до вибору рюкзака, правильно за ним доглядати та врахувати всі ці нюанси – він вам прослужить дуже довго. Окремо б хотілося сказати про тканину, з якої виготовляються рюкзаки – кордуру (CORDURA). Сьогодні переважно всі тактичні рюкзаки робляться з нейлонової тканини типу кордури і виробники здебільшого використовують щільність 500d. Загалом же щільність тканини може бути до 1000d. Шви мають бути не тільки прошиті, а й проклеєні та прогумовані, щоб максимально не пропускати воду всередину. На все це варто звертати увагу».

На думку Скромного, існують три світові лідери з виробництва рюкзаків для військових, які дійсно варті уваги. Він наголошує, що, розглядаючи їхні вироби, не варто керуватись тільки ціною, адже дійсно якісні речі не можуть коштувати дешево. Всі ці три бренди – американські.

Перший – це компанія Eberlestock. Вона виготовляє рюкзаки як для військових, так і для мисливців та туристів. Серед їхнього модельного ряду є одноденні, штурмові та рейдові наплічники. Рейдові рюкзаки Eberlestock є й у бійців полку «Азов». Це рюкзаки на 50 літрів, до яких також можна прикріпити відсік під гвинтівку.

Друга компанія – MysteryRanch. Вони теж вироблять різнотипні рюкзаки, які дуже люблять та поважають у багатьох спецпідрозділах по всьому світу. Mystery Ranch дають пожиттєву гарантію на свою продукцію. Тобто якщо у наплічника зламався якийсь замок чи фастекс або порвалась тканина, його можна відправити виробнику ‒ і вони відправлять вам новий.

Ну і третій виробник – це бренд Kelty. Здебільшого це наплічник не дуже великого об’єму, приблизно до 50 літрів. Але теж дуже якісний.

Усіх цих трьох виробників об’єднує немаленька вартість, але хороша якість.

Підсумуємо. Щоб ваш тактичний рюкзак прослужив довго та став незамінним помічником у службі, до його вибору треба підійти з розумом та чітко визначитись, для виконання яких завдань він необхідний. Не варто економити на спорядженні. Чим більшу вагу ви збираєтесь носити у себе за спиною, тим якісніша повинна бути спинка в наплічника. Існують певні технології, які допомагають приймати рюкзаку форму спини, розподіляти навантаження по всьому тілу та не «гуляти» з боку на бік під час маневрів.

Сподіваємось, ці поради стануть вам у пригоді і ви зможете обрати для себе такий наплічник, який прослужить не один рік.