Його звали Уж
5 лютого 2015 року полк АЗОВ та вся Україна зазнали непоправної втрати. Цього дня під час розвідувального рейду під населеним пунктом Дзержинське загинув командир розвідгрупи, капітан Степан Криворученко на псевдо «Уж».
Він народився 18 жовтня 1969 року в місті Сарни Рівненської області. Служив в армії у підрозділі спецпризначення, потім в апараті кримського МВС. Підтримував гарну фізичну форму, був майстром спорту із дзюдо. На момент початку російської агресії Степан разом із сім’єю проживав у Криму та відразу проявив активну проукраїнську позицію, протистоявши загарбникам, підтримував Майдан та був змушений переїхати до Борисполя.
Влітку 2014-го Степан долучився до лав одного з добровольчих батальйонів, взявши позивний «Уж». У листопаді разом зі своїми бійцями перейшов до полку АЗОВ, де командував підготовкою групи розвідки. Охоче ділився своїми знаннями із молодшими побратимами, адже його військовий досвід та навички були просто вражаючими. Уж зумів налагодити залізну дисципліну та за короткий час і фізично, і психологічно підготувати добровольців до розвідувальних завдань в тилу противника. Бійці його групи ставилися до нього як до батька, з великою повагою.
Після обстрілу Маріуполя 24 січня 2015 року група Ужа вперше вирушила на справжнє бойове завдання. Розвідники мали зібрали дані з тактичної обстановки перед Широкинською наступальною операцією. У день своєї загибелі Уж разом із групою розвідників висунувся у тил ворога – окуповане Дзержинське – для виконання бойового завдання. На жаль, бійці натрапили на розтяжку. Більшість осколків Уж прийняв на себе, тим самим подарувавши життя шістьом молодим хлопцям. До останнього подиху він боровся за рідну землю та віддав за неї життя.
На честь загиблого азовця Степана Криворученка у Сарнах відкрили дві меморіальні дошки – на будинку, де він проживав, та фасаді школи, в якій здобував освіту, а в місті Бориспіль перейменували одну з вулиць. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни він нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Брате Уже, твоя смерть не стане даремною!
Пам’ятаймо!
Помстимося!