Напередодні, 8 грудня, на навчальному полігоні НГУ під Києвом презентували багатофункціональний армійський «Багі» — азовський прототип. Це унікальна розробка добровольчого полку “Азов” та української інженерної команди, ідея якої належить Андрію Білецькому.
На полігоні було презентована теоретична частина, що включає розповідь про будову, призначення, унікальність випуску та практична частина – показ ходових здібностей «Багі» у порівнянні з «Humvee» (Hummer) в умовах тактичного полігону.
Що таке «Багі»?
• «Багі» – це легкий, багатофункціональний, транспортний засіб. Відсутність броні сприяє мобільності та прохідності. Військовий «Багі» від спортивного відрізняється тим, що можна адаптувати у його профіль необхідне озброєння.
• Унікальність розробки полягає у багатофункціональності у поєднанні з низькою ціною виробництва. Інженерна група постійно перебуває на зв’язку з військовослужбовцями полку Азов, які використовують «Багі». Таким чином, постійний діалог у режимі реального часу дає змогу постійно вдосконалювати продукт, враховуючи зауваження.
• Такий «Багі» призначений для виконання бойових завдань різного типу: патрулювання, евакуювання, логістичного забезпечення тощо. Він може перевозити п’ять членів екіпажу, евакуювати двох важкопоранених осіб. Оскільки «Багі» немає броні – всі члени екіпажу, окрім водія, можуть вести вогонь по противнику. «Багі» створений для виконання специфічних військових завдань в умовах ООС. За допомогою «Багі» можна виконувати бойові завдання в умовах бездоріжжя і важкопрохідній місцевості, чому сприяє непомітність за рахунок відсутності закритого корпусу.
– Ми створили власне «Багі» – легке авто високої прохідності, — прокоментував перший командир і лідер партії «Національний Корпус» Андрій Білецький. Це оригінальна розробка української інженерної команди і добровольчого полку «Азов». «Багі» вже успішно пройшло тестування на полігоні і маю надію, що скоро його отримають наші військові.
Будучи командиром добровольчого батальйону “Азов”, я гостро відчував нестачу абсолютно усіх типів техніки. Ми використовували для пересування та виконання бойових завдань звичайні автівки, не пристосовані до війни. З того часу ми намагалися укомплектувати “Азов” усіма потрібними видами техніки. На даному етапі війни зрозуміло, що така машина, як «Багі», вкрай необхідна для підрозділів ООС. Зараз в РФ надходить на озброєння нове «Багі» Чаборз-6, в США «Багі» використовують ще з 50-х років і до сьогодні. Зараз на озброєнні армії США посилені «Багі» Flyer ALSV на основі Humvee, а в цьому році в Корпусі морської піхоти США вже випробовували багі Reckless UTV з електродвигуном. Більш ніж півсторічне використання і розвиток лінійки «Багі» найпотужнішою армією світу каже само за себе – «Багі» це не розкіш, це нагальна потреба для воюючої армії.
Якщо ми хочемо не випадати з загальносвітового військового розвитку, Україна повинна мати власний «Багі».
Радий, що я зміг зібрати команду фахових однодумців і реалізувати свою ідею. В ній ми об’єднали розробників з досвідом роботи на європейські військові концерни і молодь, що набула безцінний бойовий досвід на Донбасі. Сьогодні під Києвом наша команда продемонструвала успішний результат своєї піврічної роботи.
Створення нашого «Багі» – приклад можливості реалізовувати свій потенціал в Україні, приносити користь власній державі, а не виїжджати за кордон у пошуках кращої долі.
Для вступу до лав полку АЗОВ переходьте за посиланням