Танкісти полку «Азов» провели традиційні щотижневі тренування на танковій директрисі азовського полігону. Вправлятися у стрільбі по мішенях та керуванні бойовою машиною виїхали 10 танкових екіпажів полку, утворені трьома бійцями кожен, які згідно з планом відпрацювали першу та восьму вправи навчальних стрільб.
Командир танкістів на псевдо Чуп розповідає: «Сьогодні тут проходить підготовку молоде поповнення танкової роти, яких «Азов» навчає власними силами. Зовсім нещодавно в танковий підрозділ прийшло багато нових бійців, так звана «молода кров», тож в першу чергу ми проходимо вправи для навідників-новачків, а більш досвідчені повторюють вже засвоєний матеріал».
За словами командира танкової роти «Азову», перша вправа, яка передбачає стрільбу з місця без ввімкненого комплексу озброєння, руху мішеней чи машини, призначена для зовсім «молодих» навідників бронемашини. Восьма вправа містить в собі рух по заданій директрисі, відкриття вогню по безпосередній цілі, та являється вправою, призначеною для виконання більш досвідченими танкістами. Саме від результатів навчань та подальшої якісної роботи навідника танку залежить результат виконання бойового завдання, адже він має точно наводити зброю та вести вогонь по тих цілях, на які вказує командир танка чи які він виявляє самостійно.
Процес польового виходу проходить у такому порядку: екіпаж отримує установки на стрільбу, командир танку безпосередньо окреслює сектор стрільби та вказує на мішені, означає заборонені зони для стрільби. Потім танковий екіпаж отримує команду на завантаження боєприпасів в машину, завантажує їх, шикується перед машиною і нарешті отримує команду «до бою». Танкісти завантажуються в бойову машину, вмикають комплекс озброєння і починають роботу.
Скільки ж часу потрібно взимку, щоб привести танк до бою? Азовські танкісти розповідають, що все залежить від вихідних умов: якщо танк стояв довго в парку, без попереднього прогріву, то йому потрібно 30-40 хвилин, щоб прогріти двигун та охолоджувальну рідину. А щоб відкрити вогонь на прогрітому танку потрібно лише 3 хвилини – для ввімкнення комплексу озброєння та приведення його в дію згідно команди командира.
Загалом такий процес занять азовських танкістів з вогневої підготовки триває до трьох годин. Для підтримки бойової готовності на подібні тренування танкісти «Азову» вирушають щотижня, попри важкі погодні чи будь-які інші обставини.