Візит засновника. Андрій Білецький привітав полк з відкриттям нової бойової спеціальності та зробив підрозділу цінні подарунки

Білецький

Кінець поточного тижня ознаменувався приємними подіями для особового складу полку «Азов». Однією з таких став дводенний візит засновника підрозділу – Андрія Білецького. Перший командир «Азову» повністю присвятив цей час спілкуванню з бійцями на всіх місцях розташування полку, під час яких йому зокрема були представлені азовські новинки озброєння та було продемонстроване місце дозвілля бійців «Azov Military Hub», будівництво якого завершилось днями. Також Андрій Білецький поділився з особовим складом своїм баченням теперішньої ситуації на фронті та почув думку азовців з цього приводу.

Головним епізодом візиту стала передача Андрієм Білецьким дуже важливих для підрозділу подарунків – катера «BRIG» та трьох високоточних снайперських гвинтівок. Це Steyr-Mannlicher SSG 08 калібру 338 LM – відома снайперська гвинтівка австрійського походження з циліндричним затвором, який приводиться в дію вручну за допомогою зігнутої рукоятки, розташованої праворуч. Гвинтівки отримали бійці групи розвідки спеціального призначення та снайперської групи спеціального призначення «Азову».

Катер «BRIG» став першим водним спецзасобом, який з’явився в полку. Даний подарунок приурочений до заснування в підрозділі нового виду діяльності – водолазної розвідки, яку вже успішно опанували розвідники двох батальйонів полку. Водолаз-розвідник – таку назву отримала нова військово-облікова спеціальність, яку віднині можна посісти в «Азові». Перед врученням катера бійцям, які вже освоїли водолазну справу, Андрій Білецький розповів про призначення свого подарунку:

«Як відомо, «Азов» базується на Азовському морі, з чого і походить його назва, а море – це окремий можливий терен бойових дій. Звісно, полк «Азов» – це сухопутний підрозділ, але морська розвідка, водолазна справа – це речі, які необхідні, якщо ти ставиш завдання захопити або обороняти узбережжя. Нещодавно у нас з‘явилася нова військово-облікова спеціальність, і для неї потрібні не тільки сталеві люди, а й нова нормальна техніка. З технікою у нас в державі бувають деякі проблеми, тому доводиться волонтерити. Ми знайшли спонсорів і привезли в полк модернізований власними силами катер «BRIG», який використовується підрозділами багатьох країн, в тому числі офіційно стоїть на озброєнні в українській армії».

Також засновник полку вручив особливий презент офіцеру відділу бойової підготовки другу Карлу, який тренував перші групи азовських водолазів, та привітав азовців з народженням нового напрямку в підрозділів:

«Ви освоїли новий напрямок – справу тонку та складну, яку може опанувати тільки вершина спецназу. Бажаю, щоб ця справа пішла «на ура», як будь-яка інша справа в «Азові», і врешті прийшла до чогось величного та достойного. Все починається з людей, і цей напрямок розпочався завдяки вашому успіху. Вітаю з появою нової спеціальності в азовській діяльності!»

Віримо, що подарунки, зроблені Андрієм Білецьким, стануть ефективними помічниками азовців у визначених напрямках та обов’язково принесуть користь у боротьбі з російським окупантом.