Відкриття вулиці Героїв полку АЗОВ в Оболонському районі м. Києва

26 жовтня відбулась урочиста подія з приводу перейменування вулиці Маршала Малиновського у вулицю Героїв полку АЗОВ. У заході взяли участь перший заступник командира полку ОЗСП «Азов», начальник штабу, майор Богдан Кротевич, заступник командира з тилового забезпечення, капітан Іван Ігнатьєв, засновник і перший командир полку Андрій Білецький та третій командир полку Максим Жорін. До церемонії долучилися представники Київської міської ради та Оболонської районної державної адміністрації.

Капітан Іван Ігнатьєв від імені полку подякував народу України та місту Києву за визнання і відкриття вулиці та наголосив: «Дуже багато наших побратимів знаходяться в полоні, на чолі з нашим командиром другом Редісом. Маріуполь – це був тільки початок. Ми продовжуємо захищати нашу Батьківщину».

Депутатка Київської міської ради Мирослава Смірнова звернулася до захисників: «Я вдячна вам за те, що ви відстоюєте незалежність нашої країни. За те, що ви за покликом серця пішли на передову, і сьогодні ми маємо змогу бути в українському Києві, а нашим прапорам бути на наших будинках. Я вдячна вам за те, що кожного дня ви наближаєте нашу перемогу».

З промовою виступив перший командир полку Андрій Білецький: «За кожною з цих літер на стіні стоять життя наших друзів і братів. Назва «Героїв полку АЗОВ» – це в першу чергу про тих, хто уже не повернеться, про тих, хто сьогодні не з нами, тих, хто знаходиться в полоні. Про героїчну оборону Маріуполя та Азовсталі знає абсолютно весь світ. АЗОВ показав українцям, що можна битися до кінця – з десятикратно переважаючим ворогом. АЗОВ – це приклад для всієї України».

Офіцери закликали пам’ятати про героїв, які знаходяться в полоні, і тих, хто вже не повернеться.

Про полк АЗОВ

Окремий загін спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України (ОЗСП «Азов» НГУ) або полк АЗОВ входить до складу 12-ї бригади оперативного призначення. Формування було створене у 2014 році як добровольчий батальйон «Азов» МВС, в листопаді 2014 року увійшло до складу НГУ.

Полк АЗОВ – елітний підрозділ, приклад звитяги та сміливості, високих стандартів вишколу та боєздатності. Перед вступом до лав полку АЗОВ, майбутні бійці проходять 15-тижневий курс підготовки по стандартах НАТО. Під час курсу рекрути опановують тактичну та вогневу підготовку, тактичну медицину, фізичну підготовку, топографію та процедуру управління підрозділом (TLP). Офіцерський склад готується за стандартом MDMP (процес прийняття військових рішень). 

Фундаментальні цінності полку АЗОВ: захист держави Україна, її незалежності та безпеки її громадян, патріотизм і відданість державі, людська гідність.

З 2014 року полк АЗОВ брав участь у численних бойових діях на сході України: протистояння та звільнення Маріуполя у червні 2014 року, бої за Іловайськ у серпні 2014 року, Павлопіль-Широкинська наступальна операція у лютому 2015 року. З жовтня 2018 до вересня 2019 року полк АЗОВ у складі БТГр виконував бойове завдання у своїй зоні відповідальності (15 км) на лінії зіткнення в районі Світлодарської дуги.

З грудня 2017 до травня 2018 року полк проводив військові операції з контрдиверсійної боротьби (КДБ), у 2019-2022 роках виконував задачі групами спеціального призначення у складі угрупування снайперської і контрснайперської боротьби (УСКБ). У лютому 2022 року полк АЗОВ керував обороною Маріуполя.

У період з 2014 до жовтня 2022 року полком АЗОВ звільнено з окупації 9 населених пунктів: Широкине, Бердянське, Водяне, Сопине, Гнутове, Лебединське, Пікузи, Павлопіль та Мар’їнка.

В період з 2014 по 2022 рік понад 1060 військовослужбовців полку АЗОВ отримали державні нагороди. Станом на вересень 2022 року, чотирьом бійцям полку присвоєно звання Героїв України.

Командир полку АЗОВ – Герой України, підполковник Денис Прокопенко.

Полк АЗОВ став всесвітньо відомим, як приклад мужності, стійкості і звитяги, під час оборони Маріуполя, у 2022 році.

Більше інформації: https://azov.org.ua/

Контакти Інформаційної служби полку АЗОВ:

polk.azov.media@gmail.com

+38 093 642 14 00