Що таке артилерія?
На полі бою вогнева потужність вирішує все. Воєначальнику недостатньо мати у своєму розпорядженні просто багато піхоти. Кожен бойовий підрозділ потребує вогневого прикриття. Цим прикриттям у армії країн світу слугує артилерія – важке озброєння, яке знищує ворожу піхоту, техніку і зброю.
То що таке артилерія з військової точки зору, зрозумілої простими словами? Це великокаліберне озброєння, яке знаходиться на віддаленні від фронту і наносить ураження по ворожим цілям. Артилерія як явище і як рід військ поширилося в Азії та країнах Європи у період Середньовіччя.
Перші гармати були велетенськими і незграбними. Тож їхнє використання зводилося до облог замків і руйнації великих стін і башт при штурмах. з XVI-XVII ст. артилерія почала активно застосовуватись у морських і сухопутних баталіях, ставши невід’ємною частиною будь-якої війни.
Наприкінці XIX століття почала з’являтися далекобійна артилерія. Це дозволило захистити гармати від прямого ворожого вогню. Разом з цим впала точність і збільшились доступні калібри. А у XX столітті з’явився вислів, що актуальний досі: артилерія – боги війни і основна вогнева міць армій світу. Артилерія виконує широкий спектр функцій на полі бою і є ключовою для придушення противника в наступі та обороні. Більше дізнавайтеся у наступному розділі.
Що робить артилерія на війні?
Артилерія веде вогонь по ворожим цілям на полі бою і у тилу. Це може бути як ворожий особовий склад безпосередньо на лінії зіткнення, так і бронетехніка, склади боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів і забезпечення.
Ще одне надважливе завдання арти – контрбатарейна боротьба. По суті артилерія – це універсальний засіб для знищення своїх «колег по цеху» по той бік лінії фронту. Завдяки розвідувальним даним і точному наведенню на ціль, артилерійський розрахунок може ефективно вражати вороже озброєння. Особливо якщо до контрбатарейної боротьби залучена важка артилерія з далекобійними можливостями.
Сучасна війна диктує свої умови на полі бою. З одного боку ефективність і точність арти збільшилась завдяки використанню БПЛА в якості засобів розвідки і коригування вогню. Але з іншого, артилерія стає ціллю для контрбатарейної боротьби і ударних дронів ворога. Особливо ефективною для наступу і оборони стала реактивна артилерія великих калібрів.
Зараз важка артилерія – це меч Сил оборони України, який щодня працює по окупантам, прикриває штурмовиків і розбирає ворожі наступи. Далі роль артилерії буде змінюватись. Розроблятимуться нові боєприпаси і гармати для точнішого вогню. Наша українська артилерія також активно нарощує виробництво. На озброєнні Національної гвардії вже стоять українські САУ «Богдана». Тож далі – ще більше роботи від «богів війни».
Які існують вакансії за артилерійськими спеціальностями?
Артилерія обов’язково передбачає командну роботу з озброєнням і ураженням цілей. Сучасна артилерія України передбачає, що в артилерійському розрахунку може знаходитися від 2 до 8-10 людей, в залежності від розміру і виду гармати. Наприклад, сучасні САУ типу Archer і DITA потребують лише водія і оператора-навідника, в той час як радянську 152-мм гармату «Гіацинт-Б» обслуговують 8 артилеристів.
Вакансії в артилерії можна поділити за відповідними видами артилерійського озброєння. Серед них наймасовішими є наступні:
- Легка і важка мінометна артилерія – це основний вогневий кулак піхотних і механізованих підрозділів на полі бою. Сили оборони використовують міномети 82-мм і 120-мм. Рідше зустрічаються великокаліберні міномети;
- Середньо- і великокаліберна ствольна артилерія – основне артилерійське озброєння полків, бригад і корпусів Сил оборони. Розрахунок ствольної артилерії складається з командира гармати, навідника і номерів обслуги, які забезпечують ефективне функціонування зброї;
- Сучасна самохідна артилерія – один з найкращих зразків озброєння у 12-ій бригаді «Азов». На озброєнні «Азову» стоять радянські САУ 2С1 «Гвоздика», італійські M109L, а також найсучасніша чеська САУ DITA;
- На озброєнні бригади також стоїть ракетна артилерія, представлена РСЗВ БМ-21 «Град». Ракетні артилеристи своєю роботою накривають великі площі ураження і ефективно знищують ворожі цілі.
У 12-ій бригаді «Азов» артилерія відіграє важливу роль, прикриваючи піхоту у найважчі моменти і зупиняючи ворожі атаки.
Як проходить рекрутинг в артилерію?
Зацікавився артилерійськими спеціальностями у 12-ій бригаді спеціального призначення «Азов» і написав у пошуку «артилерія вакансії»? Тоді далі ти дізнаєшся як проходить процес відбору кандидатів в арту топового підрозділу.
Все починається з заповненої анкети добровольця на нашому сайті. Не переживай: більшість вакансій в артилерії не вимагатимуть від тебе обов’язкового бойового досвіду і роботи з великими гарматами. Тому сміливо пиши, що хочеш потрапити в нашу арту.
Далі тебе чекає співбесіда з нашим рекрутером, який запитає тебе про твою мотивацію, навички і розкаже більше про бойову роботу в арті «Азову». Там ти в загальних деталях дізнаєшся про те, як працює артилерія і що тебе чекає далі.
Якщо ти прийшов на конкретну вакансію у бригадну артилерійську групу, то матимеш змогу поспілкуватися з майбутнім командиром. Він також запитає тебе про твою мотивацію і навички, а також розкаже більше про підрозділ і побратимів. Наприклад, ствольна артилерія – це ідеальний варіант для добровольців без досвіду. Адже у великому колективі побратимів легше навчатися.
Далі тебе чекає подача документів, ВЛК і базовий курс бойової підготовки. Після нього ти приєднаєшся до своїх нових побратимів і почнеш додаткове артилерійське навчання і бойове злагодження.
Зацікавила арта? Хочеш дізнатися більше? Гортай далі і дивись всі вакансії в арті «Азову». Приєднуйся зараз, адже боги війни – артилерія. І вона чекає на тебе.