У полку «Азов» відбулась перепідготовка та зріз знань усього особового складу гаубичного артилерійського дивізіону з тактичної медицини. Увесь тиждень бійці відпрацьовували навички надання домедичної допомоги, удосконалювали свої теоретичні та практичні знання з тактичної медицини відповідно до протоколу ТССС AC та алгоритму MARCH. Кожен боєць мав довести, що зможе однаково якісно врятувати пораненого у будь-яких умовах: чи то під вогнем противника, чи то в укритті.
Під час перепідготовки бійці повністю згадали усю теорію за стандартним курсом ТССС АС. Також азовці прослухали лекції зі взаємодії бойового медика підрозділу з бійцями дивізіону, аби кожен міг орієнтуватися у рюкзаку парамедика і у разі його поранення або загибелі зміг надати якісну допомогу на рівні МР. Теорію військові закріплювали практичним відпрацюванням стандартних навичок, які включає у себе курс тактичної медицини: накладання турнікетів, бандажів, тампонада тощо. Усі процеси супроводжувались фізичним та моральним навантаженням бійців.
Завершальним етапом навчання була масштабна симуляція в специфічних для артилеристів умовах. Військові надавали домедичну допомогу пораненим в екстремальній обстановці на полігоні за кількома сценаріями розвитку подій: під час обстрілу колони в русі, підриві на міні та рятували поранених безпосередньо на полі бою під вогнем противника. Усі дії військових супроводжували різноманітні спецефекти, які мали дезорієнтувати бійців та наблизити до умов реального бою.
Одних знань з медицини на війні недостатньо, аби зберегти життя побратимів. Тому під час навчань бійці гаубичного артилерійського дивізіону відпрацьовували ще й тактику ведення бою, додають азовські парамедики. Симуляції ускладнювали різноманітними завданнями. Воїни мали продемонструвати вміння бути взаємозамінними. Зокрема, якщо «поранено або вбито» командира підрозділу, то його обов’язки має на себе взяти заступник, швидко зорієнтуватися в ситуації і продовжувати бій. За іншими сценарієм, під час бою було «вбито» водія. Тож бійці миттєво приймали рішення, хто замінить кермувальника КРАЗа, аби колона рухалась далі.
«По-перше, бійці мали виконувати свої посадові обов’язки. По-друге, дотримуватись особистої безпеки і вже потім надавати якісну домедичну допомогу. Сьогодні усі справились. Ми не втратили жодної гармати, гарно відстрілялись, врятували усіх поранених бійців і повернулись без великих втрат», – розповідає керівник курсу з тактичної медицини Аліса.
Загалом бійці ГАДн полку «Азов» показали високий рівень з тактичної медицини та довели, що такі заняття ефективні, а завдяки злагодженості дій постраждалі отримують шанс на порятунок у справжніх бойових ситуаціях.