Такмед в полку «Азов»: відпрацювання за алгоритмом MARCH


Триває курс підготовки з тактичної медицини, який проводять, крім інструкторів, також парамедики підрозділів. Зокрема відновлюють свої навички та вміння бійці мінометної батареї першого батальйону полку «Азов».

Як ми зазначали раніше, початок курсу ознаменувався теоретичними та практичними заняттями відповідно до протоколу ТССС AC та алгоритму MARCH, зокрема розглядався перший етап – масивна кровотеча (M – Massive Hemorage) як найбільш часта причина втрат особового складу.

Далі бійці під наглядом та з допомогою досвідчених інструкторів відпрацьовували дії відповідно до етапів алгоритму A, R та C – Airways, Respiration, Circulation: вчилися обстежувати верхні дихальні шляхи, застосовувати назофарингеальні повітропроводи, обстежувати грудну клітину, проводити маніпуляції за наявності явних ознак відкритого пневмотораксу, а також здійснювати перевірку попередніх маніпуляцій та повний огляд пораненого на предмет інших уражень.

Друг Хуліган, інструктор з тактичної медицини, зазначає:

«На етапі R ми вивчили, що потрібно робити за наявності ран грудної клітки, ознайомились із поняттями закритого та відкритого пневмотораксу. Також перейшли на етап С, який перш за все передбачає перевірку всіх маніпуляцій, що були здійснені раніше, починаючи з етапу М. Бійці дізналися, як розпізнати ознаки геморагічного шоку, особливості його перебігу та послідовність дій. Крім того, дуже важливим для надання першої медичної допомоги є повний огляд пораненого, що ми також відпрацювали на практиці».

Після лекцій та практичних відпрацювань окремих елементів азовці приступили до виконання тактичних симуляцій. Це змодельовані ситуації, які можуть трапитися в умовах реальних бойових дій. Інструктори готують сценарії таких симуляцій з урахуванням специфіки підрозділу та оцінюють, як бійці застосовують свої знання. Адже на полі бою важлива кожна секунда, яка може коштувати життя. Бійці полку «Азов» повністю забезпечені сучасними індивідуальними аптечками, укомплектованими за найвищими стандартами, однак тільки постійне вдосконалення вмінь і навичок та доведення їх до автоматизму спрацює у стресових умовах.