Загинув, зробивши свій останній героїчний вчинок. Його звали Ернест

Ернест Гольченко загиблі Широкине Азов

Він палко жадав стати на захист своєї Батьківщини задовго до досягнення повноліття та загинув смертю хороброго героя, рятуючи життя побратима. Ігор «Ернест» Гольченко народився у Сумах 16 жовтня 1996 року. Тут хлопець закінчив 9 класів школи № 22 та вступив до Сумського будівельного коледжу, але за кілька років переїхав жити до Криму, де навчався в одній зі шкіл Сімферополя. Після окупації Криму Росією, у березні 2014, повернувся до рідних Сум, де закінчив навчання у школі. Юнак брав активну участь в русі ультрас ФК «Суми».

Дочекавшись свого 18-річчя, Ігор вже наступного дня був на тренувальній базі «Азову» на АТЕКу. До цього протягом тривалого часу хлопець намагався потрапити в полк, аби стати на захист рідної землі, але йому не дозволяв вік.

В «Азові» Ернест служив кулеметником у другій роті, попри свій юний вік, він швидко опановував військову справу та уміло користувався зброєю. Хлопець постійно рвався у бій та неодноразово успішно знищував техніку і живу силу ворога під час Павлопіль-Широкинської операції. В один з найзапекліших днів боїв у Широкиному 14 лютого 2015 року, Ернест зробив свій останній героїчний вчинок: прориваючись з боєкомплектом до позицій свого підрозділу, він врятував побратима, прикривши його своїм тілом. Юнак загинув від численних кульових поранень.

Поховали Ігоря Гольченка 18 лютого на Центральному цвинтарі міста Суми, на Алеї поховань Почесних громадян. У хлопця залишились мати Світлана та молодший брат Микита.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Ернест посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та почесним знаком «Маріуполь. Відстояли — Перемогли». У рідному місті Ігорю надане звання «Почесний громадянин міста Суми», на фасаді будівлі школи № 22, у якій навчався хлопець, відкрито меморіальну дошку на честь воїна, а самому закладу присвоєно ім’я Ігоря Гольченка.

У жовтні 2016 року в Сумах пройшов Всеукраїнський турнір з мініфутболу імені Ігоря Гольченка. А  згодом у Києві за підтримки благодійних фондів та участі громадських активістів й волонтерів презентовано колекційну марку, створену на честь воїнів, які загинули в боях на сході України. На ній зображені 10 героїв, серед яких є й обличчя Ернеста.

Пам’ятаємо!

Помстимося!