Шість років без Маджахеда. Пам’яті воїна, який потрапив у полон, рятуючи побратимів

Маджахед загибель

11 серпня виповнюється шоста річниця загибелі азовця Івана Романова на псевдо «Маджахед». Під час подій в Іловайську його захопили у полон, а потім вбили російські найманці. Киянину Романову було 48 років.

2014-го, коли почалася війна, Іван вирушив на передову, без вагань залишивши у Києві власну справу – прибутковий бізнес. Він вже мав бойовий досвід, тому прагнув передати якнайбільше знань молодим та недосвідченим добровольцям. Тож у червні став до лав батальйону «Азов». Азовці згадують, що воїн завжди приходив на допомогу, на нього можна було покластися за будь-яких обставин. Служив Маджахед у 3-му десятку розвід-диверсійної чоти. У складі «Азову» на рахунку бійця участь в операціях у Новоазовську, Сєдовому, Сопиному, Піонерському, Новому Світі та Мар’їнці. Свій останній бій він прийняв в Іловайську.

Того пекельного дня, 10 серпня 2014-го, Маджахед сів на азовську БМП та вирушив з 17-ю бригадою на прикриття евакуації загиблих азовців Берези та Світляка, а також поранених бійців. Коли БМП наблизилася до точки вивозу у селі Грабське, що під Іловайськом, ворог підступно обстріляв групу евакуації. Перше влучання пошкодило моторний відсік, а друге ‒ вибило каток з правого боку машини і знерухомило її. Тим часом Маджахед намагався покинути БМП, та другий постріл сильно поранив його руку. Проте воїн продовжував вести вогонь по ворогу з власного АКС-У, тоді азовці востаннє бачили його. Поранений Маджахед потрапив у полон російських найманців.

«Азов» неодноразово намагався повернути Маджахеда живим – сепаратистам пропонували провести обмін полоненими, та ті постійно відмовлялись. Згодом стало відомо, що Іван Романов загинув ‒ 28 вересня тіло бійця знайшли пошуковці волонтерської місії «Евакуація-200» у безіменній могилі на території птахоферми в тому ж таки селі Грабське. В одній могилі з Маджахедом було ще й тіло військовослужбовця 40-го БТрО «Кривбас».

Попрощатися та поховати із почестями побратима бійцям батальйону «Азов» вдалося лише наприкінці травня 2015 року. 3 червня Івана Романова схоронили на військовому Лук’янівському цвинтарі у Києві.

Пам’ятаємо! Помстимося!