Інтелектуальний спорт та симулятор військових битв. В полку «Азов» відбувся шаховий турнір


Шаховий турнір на честь героїв Небесної сотні відбувся в полку «Азов» 20 лютого. Вшанувати пам’ять загиблих під час Революції гідності та позмагатися інтелектуально в азовському «Military hub» зібралися 22 шахісти.

Організатор турніру азовець Рясік розповідає, що в полку часто проводять різноманітні спортивні змагання, а от інтелектуальних ігор давно не було, тому й прийшла ідея – влаштувати шахові змагання. На диво, за два дні зареєструвалися 22 учасники – серед них і аматори, і шахісти-«першорозрядники».

За грою спостерігав незалежний суддя національної категорії. Сам турнір відбувався за швейцарською системою у сім турів. Кожен учасник мав 15 хвилин на партію. Суперників кожної наступної партії обирав комп’ютер жеребкуванням, переможці попередньої гри грали між собою, а ті, що програли, відповідно, один з одним.

4-годинний турнір видався досить напруженим, подекуди у повітрі зависала тиша, яку порушувало лише клацання годинника Фішера. Шахісти виявилися непростими суперниками, і зрештою ігри пройшли з неабияким азартом. Між турами азовці ділилися власними стратегіями шахів, згадували свої переможні партії та вражаючі повороти в іграх. Не обійшлося і тут без несподіванок: за перше місце двом бійцям, Гепарду та Мрамору, довелося грати додаткові бліц-матчі по п’ять хвилин.

У підсумку переможцем турніру став азовець з позивним Гепард, друге місце посів Мрамор, третє – Рутен.

Гепард розповідає, що шахами почав займатися у 12 років, за що дуже вдячний батькові, адже саме він віддав його в шаховий клуб і розкрив у ньому цей талант. Вже протягом першого року навчання хлопець ставав неодноразовим призером міжнародних та всеукраїнських змагань.

«Ти вчишся прораховувати кроки та дії суперника, і це допомагає у реальному житті – розвиває аналітичне, тактичне мислення», – розповідає Гепард.

Боєць додає, що такий інтелектуальний спорт – дуже гарний стимулятор для мозку і військового мислення.