Про АЗОВ

AZOV logo, лого АЗОВ

Від «чорних чоловічків» до підрозділу спеціального призначення

Про азов

 

АЗОВ став славною сторінкою нової української історії. Офіційною датою заснування підрозділу є 5 травня 2014 року. Тоді небайдужі молоді люди з різних куточків України згуртувалися для її захисту від окупанта. За увесь час ми пройшли чималий тернистий шлях: від «чорних чоловічків» без військового досвіду, але з палаючими серцями, до професійного і вмотивованого військового підрозділу. Як і всі добровольчі батальйони, на початку свого існування АЗОВ забезпечувався лише зусиллями волонтерів. Однак зараз ми маємо найвищий рівень забезпечення сучасним екіпіруванням, амуніцією та всім необхідним для виконання службових обов’язків.

Історія АЗОВу повниться героїчними вчинками, подвигами, перемогами. У вогні важких запеклих боїв за Маріуполь, Іловайськ, Мар’їнку кувалось справжнє бойове братерство азовців. А Широкинська операція стала найбільш успішним наступом за увесь час війни на Сході України – тоді наші бійці звільнили населені пункти та захистили мирних мешканців Маріуполя від ворожих обстрілів. Відтоді чимало змінилося, але незмінними залишилися дух братерства і дух боротьби. Саме ці категорії роблять нас кращими, згуртованішими, сильнішими. Ти маєш нагоду разом із нами розвивати українську армію якісно нового зразка.

Найважливіші дати в історії полку «Азов»

построение азов

 

17.09.2014 р.

Реорганізація батальйону «Азов» та створення на його базі однойменного полку.

26.10.2014 р.

Андрiй Бiлецький, обраний народним депутатом України, передав командування полком Iгорю Михайленку, також колишньому політв’язню.

11.11.2014 р.

Полк «Азов» перейшов до складу Національної гвардії України, що дало можливість не тільки чисельно розширитись, але й створити артилерійський, танковий та інші підрозділи.

Лютий 2015 р.

Під командуванням відрядженого в зону АТО заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки i оборони Андрія Бiлецького «Азов» здійснив єдиний вдалий стратегічний контрнаступ українських військ впродовж всієї АТО – Павлопіль-Широкинську операцію: звiльнено 6 населених пунктів, взяті пiд контроль стратегiчнi широкинськi висоти, що унеможливило обстрiли Маріуполя російсько-терористичними формуваннями.

Березень-червень 2015 р.

З постійними боями, стримуючи окупантів на Маріупольському напрямку, полк «Азов» продовжував утримувати азовське узбережжя включно до Широкиного.

2015 р.

На території штучно доведеного до банкрутства i підготованого на «розпил» київського заводу «АТЕК» азовськими добровольцями i волонтерами побудована повноцінна тилова база полку «Азов», де здійснюється не тiльки набip та пiдготовка рекрутiв для вiйськового пiдроздiлу, але й проводяться курси для цивiльних осiб з польової медицини, кросфiту та низки парамiлiтарних дисциплін.

Зима 2015-2016 рр.

Полк «Азов» залучений до блокади Криму.

Весна 2016 р.

Полк «Азов» залучений до контролю кордону з Приднiстров’ям.

Весна-осiнь 2016 р.

За сприяння полку «Азов» відкрита військова школа iмені полковника Євгена Коновальця — єдиний в Українi навчальний заклад, що здійснює підготовку військових спеціалістів вiдповiдно до вiйськових стандартiв НАТО. Перший випуск сержантів школи склали виключно азовці.

14.08.2017 р.

Передача командування полком «Азов» другу Редісу.

8.11.2017 р.

Урочиста передача повноважень командування другим батальйоном від друга Кірта другу Акулі. Друг Кірт отримав нове призначення та був проголошений командиром Військової школи імені полковника Євгена Коновальця.

Осінь 2017 р.

Відкриття сучасного польового табору, створеного власними силами підрозділу.

Грудень 2017 р.

Випуск першого курсу Хорунжої школи імені Миколи Сціборського.

Жовтень 2018 р.

Полк «Азов» взяв участь у наймасштабніших навчаннях на узбережжі Азовського моря разом з підрозділами ЗСУ, НГУ та ДПСУ які входять у тактичну групу «Маріуполь» оперативно-тактичного угрупування «Схід».

Жовтень 2018 р.

Полк «Азов» став першим почесним членом асоціації ветеранів спецназу Хорватії.

21.11.2018 р.

Батальйонно-тактична група «Азову» у складі 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Острозького висунулась на бойове злагодження на полігон поблизу селища Гончарівське Чернігівської області.

16.01.2019 р.

БТГр «Азову» приступила до виконання бойових завдань в районі проведення Операції об’єднаних сил на ділянці відповідальності «Світлодарська дуга».

 

 

Командування АЗОВ

1-й командир — Андрiй Бiлецький
2-й командир — Iгор Михайленко
3-й командир — Максим Жорiн
4-й командир — Денис Прокопенко