Позивний «Маджахед». Азовець, який загинув, рятуючи побратимів


11 серпня 2014 року поклав життя за Україну азовець Іван Романов на псевдо «Маджахед». Під час подій в Іловайську його захопили у полон, а потім вбили російські найманці. Киянину Івану Романову було 48 років.

2014-го, коли почалася війна, Іван вирушив на передову, без вагань залишивши у Києві власну справу – прибутковий бізнес. Він вже мав бойовий досвід, тому прагнув передати якнайбільше знань молодим та недосвідченим добровольцям. Тож у червні став до лав батальйону «Азов». Азовці згадують, що воїн завжди приходив на допомогу, на нього можна було покластися за будь-яких обставин. Служив Маджахед у розвідувально-диверсійному підрозділі. На рахунку бійця – участь в операціях у Новоазовську, Сєдовому, Сопиному, Піонерському, Новому Світі та Мар’їнці. Свій останній бій він прийняв в Іловайську.

Того пекельного дня, 10 серпня 2014-го, тривали важкі бої. Як тільки пройшла інформація, що підрозділ поніс втрати, Маджахед сів на азовську БМП та вирушив з 17-ю бригадою на прикриття евакуації загиблих азовців Берези та Світляка, а також поранених бійців. Коли БМП наблизилася до точки вивозу у селі Грабське, що під Іловайськом, ворог підступно обстріляв групу евакуації. Перше влучання пошкодило моторний відсік, а друге ‒ вибило каток з правого боку машини і знерухомило її. Тим часом Маджахед намагався покинути БМП, та другий постріл сильно поранив його руку. Проте воїн продовжував вести вогонь по ворогу з власного АКС-У, тоді азовці востаннє бачили його. Поранений Маджахед потрапив у полон. Майже два місяці доля бійця була невідома. «Азов» неодноразово намагався повернути Маджахеда. Сепаратистам пропонували обмін полоненими, на що отримали цинічну відмову. Згодом стало відомо, що Іван Романов загинув ‒ 28 вересня тіло бійця знайшли пошуковці волонтерської місії «Евакуація-200» у безіменній могилі на території птахоферми в тому ж таки селі Грабське.

Попрощатися та поховати із почестями побратима бійцям «Азову» вдалося лише наприкінці травня 2015 року. 3 червня Івана Романова схоронили на військовому Лук’янівському цвинтарі у Києві.

Пам’ятаємо!
Помстимося!