13 лютого на території спортивного комплексу «Іллічівець» у Маріуполі відбувся масштабний вишкіл, який для цивільного населення прифронтового міста провели професійні інструктори полку «Азов» з бойовим досвідом.
Перед початком вишколу до присутніх звернувся командир полку «Азов» майор Денис Прокопенко (Редіс).
Він наголосив:
«Всі ми маємо розуміти, що ситуація на фронті та вздовж наших кордонів з РФ та республікою Білорусь вкрай напружена і ми всі маємо готуватися до найгіршого розвитку подій. Тож основна мета сьогоднішнього вишколу спрямована на те, щоб зберегти життя цивільних громадян, які мешкають у Маріуполі та прифронтовій зоні, – командир також звернув увагу цивільних на проросійську пропаганду та додав, – я закликаю вас притримуватись українських настроїв, не реагувати на провокації та дезінформацію в соціальних мережах. І при необхідності, якщо ви будете бачити, як це відбувалось у 2014 році, прихильників «руського миру», які з транспарантами і банерами агітували заходити сюди російські війська – терміново реагувати у відповідні органи поліції, СБУ тощо. Від цього залежить наша незалежність, тому всіх закликаю бути свідомими громадянами нашої країни».
Навчитися базовим навичкам виживання у надзвичайних умовах виявило бажання чимало маріупольців, близько 300 людей завітали на тренінг – найменшим відвідувачам 4 роки, найстаршим – 78.
Цивільні активно брали участь вишколі та відповідально поставились до тренувань.На локаціях з правилами поводження зі зброєю та надання першої домедичної допомоги було чи не найбільше відвідувачів.
Досвідчені інструктори з тактичної медицини пояснювали, як надавати першу допомогу та за якими правилами діяти при масованій кровотечі, непрохідності дихальних шляхів тощо. Також на локації з азовськими парамедиками своїм досвідом ділились працівники благодійної організації Мальтійська служба допомоги.
Цивільні на практиці та під керівництвом професійних військових опанували базові навички володіння зброєю і дізналися тонкощі поводження з нею.
На локації з мінної безпеки з цікавістю слухали, як поводитись з вибухонебезпечними предметами. Такі знання вкрай необхідні, особливо в умовах максимального наближення до лінії фронту. Околиці Маріуполя досі нашпиговані мінами, тож потрібно знати, як поводитись з ними, розповідає боєць інженерно-саперної роти полку «Азов» друг Стохід та додає, що найкраща боротьба з мінними полями – їх обходити та називає сім пунктів техніки безпеки:
«Перше – це зупинити рух до вибухонебезпечного предмета, також припинити користування будь-якими предметами, які можуть випромінювати радіохвилі, набрати безпечну відстань виключно по своїх слідах, при цьому дотримуватись ще таких пунктів – не торкатися, не переміщувати і не зрушувати. І сьомий пункт – ідентифікувати небезпечне місце і повідомити відповідні служби».>
Також, під час тренінгу цивільні дізналися, як діяти у надзвичайних ситуаціях, зокрема, які речі першої необхідності брати з собою та чим мають бути обладнанні укриття.