П’ять років без друга Ужа

Степан Криворученко на псевдо «Уж».

Степан «Уж» Криворученко народився в м. Сарни Рівненської області.

У 12 років з родиною переїхав до Криму. Друг Уж завжди підтримував хорошу фізичну форму, був майстром спорту із дзюдо. Коли в Києві розпочався Майдан, Степан одразу прийняв проукраїнську позицію, через що був змушений покинути Крим та переїхати до Борисполя.

Влітку 2014-го Степан долучився до лав добровольчого підрозділу, а восени разом зі своїми побратимами перейшов до полку «Азов», де командував підготовкою групи розвідки. Друг Уж був чудовим наставником, завжди охоче ділився з іншими бійцями своїми знаннями та військовим досвідом. Серед бійців його групи панувала залізна дисципліна, він сумлінно працював над фізичною та психологічною підготовкою ввіреного йому особового складу.

Того дня група Ужа вирушила на бойове завдання. Вони мали зібрати дані з тактичної обстановки. Степан разом зі своїми бійцями висунувся у тил ворога – окуповане Дзержинське. Але під час виконання завдання азовці натрапили на розтяжку. Друг Уж прийняв на себе більшість осколків, таким чином врятувавши життя шістьом своїм побратимам.

Степана Криворученка поховали у м. Бориспіль. Там же у місцевому музеї зберігаються речі азовця, його світлина та прапор, на якому розписались побратими бійця. На честь Ужа в Борисполі була названа одна з вулиць, а на його Батьківщині, у Сарнах, відкрили дві меморіальні дошки – на будинку, де Степан проживав, та фасаді школи, де він навчався. Відповідно до закону про декомунізацію на честь друга Ужа на тимчасово окупованій території Донецької області було перейменоване село Ленінське, яке тепер носить назву Ужівка.

Указом Президента України «за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Степан Криворученко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Пам’ятаємо! Помстимося!