Сьогодні ми маємо бути готовими до викликів, які нам диктує сучасна війна. Тому основною темою підготовчих зборів стало вивчення особливостей ведення розвідки, робота штабів та концепція ведення мережево-центричної війни.
В ході інтенсивної підготовки, до якої залучались командири взводів, рот та управління батальйонів, в форматі лекцій та семінарів, досвідчені офіцери «Азову» передавали свої знання та досвід, набутий під час ведення бойових дій. Під час зборів азовці досліджували нові способи ведення бою, аналізували успішні та провальні битви минулого на прикладі історичних подій та особистостей. Також офіцери розглядали питання військових цінностей, подальшого всебічного розвитку себе, як командирів, та свого особового складу, дослідили принципи та філософію війни. Додатково командири розглянули теми планування бойової підготовки, методику проведення занять з підлеглим особовим складом, а також розподіл повноважень між офіцерами та сержантами.
Під час зборів офіцерам «Азову» прочитали лекції і двоє почесних гостей – експерт з питань морської безпеки, екс-заступник начальника штабу Військового-морських сил Збройних сил України з питань євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко та експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.
Андрій Риженко присвятив свою лекцію темі стратегічного лідерства, зокрема було розглянуто теорії цього феномену, основні риси справжнього лідера, чим він відрізняється від боса, класифікацію проблем та шляхи їх вирішення тощо. Михайло Гончар ознайомив слухачів з темою «Операційні лінії російської гібресії». Лекція виявилася вкрай актуальною, адже для того, щоб перемогти ворога, потрібно знати його з середини. На конкретних прикладах лектор подав грунтовну та систематизовану інформацію про алгоритми гібридної агресії Росії проти України та зміни в результаті роботи над помилками, а також пояснив, як діє російська та проросійська пропаганда, змагаючись за розум наших громадян.
Командно-штабні навчання розпочнуться на початку наступного року. Під час їх проведення офіцери перейдуть від теорії до практики та закріплять набуті знання.