П’ята річниця обстрілу Маріуполя – страшний злочин проти людства

обстріл Східного

Рівно п’ять років тому ранок мешканців Маріуполя розпочався з паніки, страху та людських трагедій. «Східний» мікрорайон міста струснуло від 120 снарядів «Граду», підступно випущених проросійськими бойовиками по житлових кварталах Маріуполя із лівобережжя Кальміусу. Тоді загинуло 29 мирних жителів, було поранено 93, серед загиблих і травмованих ‒ діти та підлітки.

Одними з перших на місце трагедії виїхали санінструктори та бійці полку «Азов». Вони на власні очі побачили масштаби страшної трагедії, що спричинили терористи. Азовці рятували поранених, робили перев’язки та відправляли їх до лікарень. Бійці згадують, що всюди були пожежі. Вибухи пошкодили газову станцію, тож одні військові допомагали відповідним службам швидко перекрити витік, інші знешкоджували боєприпаси, які не розірвались.

Загалом буквально за дві хвилини «Гради» повністю або частково зруйнували та пошкодили понад 200 будівель: 37 приватних будинків, 22 багатоповерхівки, 2 ринки, 8 магазинів, поштове відділення, 2 банківські установи, аптеку, кафе та СТО.

Того ж вечора правоохоронці затримали коригувальника вогню Валерія Кірсанова, який розповів, що атаку на Маріуполь здійснювала російська артилерійська батарея під керівництвом офіцерів РФ. Його засудили на 9 років тюрми, втім за «Законом Савченко» Кірсанов вважається таким, що вже відбув покарання, і був звільнений 15 серпня 2019-го. Він провів 4 роки у СІЗО.

СБУ, ОБСЄ та Bellingcat надали беззаперечні докази причетності російських військ до артобстрілу Маріуполя та назвали його військовим злочином проти людства. У позові України до Міжнародного суду ООН про притягнення Росії до відповідальності за здійснення актів тероризму був названий і обстріл Маріуполя.

Нині пошкоджені будинки прифронтового міста майже всі відновлені, люди продовжують жити нормальним життям, проте щороку о 9:20 24 січня здригаються від гулу сирени, що звучить на спомин про загиблих мешканців Маріуполя.