Найкращі отримають право носити шеврон полку: в «Азові» відбудеться наймасштабніший БКБП

БКБП рекрути КМБ

Найближчим часом в полку «Азов» розпочнеться базовий курс бойової підготовки, який цього разу налічує найбільшу кількість рекрутів. Понад 100 чоловіків виявили бажання долучитися до нашого спецпідрозділу, адже загроза з боку держави-агресора наростає – відповідно, зростає і кількість охочих стати до наших лав.

Курс відбудеться за скороченою 5-тижневою програмою, тож буде ще більш насиченим, рекрутам доведеться тренуватися та навчатися і у вихідні, пояснюють інструктори. До того ж цей БКБП посилено сержантами з бойових підрозділів полку, які навчатимуть майбутніх азовців військової справи.

Що мотивувало чоловіків стати на шлях воїна та долучитися до бойового підрозділу, ми розпитали у новоспечених рекрутів.

23-річний Іван з родом з Коростишева Житомирської області. Після школи юнак навчався у столичному ВНЗ на архітектора та навіть встиг попрацювати за професією. Після закінчення університету екстерном хлопець вирішив долучитися до «Азову», тож одразу відправився у рекрутинговий центр.

«У Києві я познайомився з цікавими хлопцями, з якими разом ходив на тренування, згодом виявилось, що це бійці «Азову». В розмовах з ними мені дуже імпонували їхні мотивація та погляди. Я не служив у армії, але з дитинства хотів стати військовим, та не склалося. Тому коли випав такий шанс потрапити в «Азов» – не роздумував, бо це підрозділ, який дійсно вмотивований, його бійці постійно вдосконалюють себе і працюють як один злагоджений механізм», – розповідає Іван.

У вільний від навчання та роботи час Іван займався ММА, хлопець і сьогодні підтримує свою фізичну форму – займається спортом, бігає крос тощо. Тож вважає, що шансів пройти БКБП у нього достатньо.

Олександру також 23 роки, родом юнак з Миколаївської області. До «Азову» хлопець проходив службу за контрактом у Національній гвардії України. Почав збирати документи для вступу на військову службу під час введення воєнного стану наприкінці 2018 року. Про «Азов» дізнався через його заслуги на східному фронті, зокрема звільнення Маріуполя. Тож згодом чоловік вирішив перейти до лав нашого підрозділу. Олександр пояснює:

«Хочу покращити свої професійні навички та стати спеціалістом у воєнній справі. Окрім бойових заслуг підрозділу, привабило ставлення до солдатів, високий рівень бойової спеціальної підготовки, організація повсякденного життя військовослужбовців, про які розповідали знайомі, що тут служать чи служили. Оцінюю свою моральну готовність до БКБП на 100 відсотків, адже я мав час налаштуватися, подумки підбирав для себе «козирі», які мене мотивуватимуть, щоб не здаватися у складні моменти. Наприклад, прокручував у себе в голові скрутні ситуації, з якими я впорався, які подолав у минулому і не здався. Тож і тут не збираюся здаватись».

20-річний харків’янин Максим був членом патріотичного руху, тож часто спілкувався з ветеранами «Азову». Від колишніх бійців черпав інформацію про підрозділ, юнаку дуже імпонує зарядженість азовців на перемогу.

«Пішов в «Азов», бо це бойовий підрозділ та тут багато можливостей для покращення особистих якостей. Я бачу особистий розвиток у воєнній справі і перш за все хочу стояти на захисті своєї держави – це моє призначення», – каже Максим.

Змалку майбутній азовець займався єдиноборствами разом з навколофутбольними колективами Харкова, згодом вподобав легку атлетику. Тож хлопець вважає, що проблем з фізичною підготовкою під час БКБП у нього не буде, хоча й планує ще більше підтягнути біг.

Згодом кожен рекрут отримає свій номер, з яким йому доведеться ходити до кінця курсу. Цим номером його називатимуть замість імені чи позивного як сержанти курсу, так і інші рекрути. На майбутніх азовців чекає насичена програма навчань і тренувань – стройова підготовка, статути, тактична медицина, тактика, топографія, вогнева і фізична підготовка, марш-кидки. Курс важкий як морально, так і фізично – тож до кінця дійдуть лише найкращі.

За традицією, троє кращих курсантів наприкінці БКБП матимуть змогу обрати підрозділ «Азову», в якому нестимуть подальшу службу. Та успішне проходження курсу – це лише початок усіх викликів, які стоятимуть перед хлопцями. Їх чекатимуть виснажливі щоденні тренування, заняття і злагодження. Кожен з них буде розвиватися в обраній військовій професії.

Бажаємо рекрутам успіхів у підготовці і сил у подоланні всіх труднощів на шляху до омріяного шеврона!