Надихнутися перемогами: прем’єра документального фільму про «Азов» на Світлодарській дузі


З нагоди шостої річниці заснування полку пресслужба підрозділу презентувала документальний фільм про бойовий виїзд батальйонної тактичної групи «Азов» у район Світлодарської дуги, який охоплює період від жовтня 2018 року до вересня 2019-го, з днів, коли стало відомо про повернення «Азову» на передову, до повернення полку на пункт постійної дислокації.

У стрічці зібрано повну хронологію подій, найбільш яскраві ексклюзивні кадри з передової за всі 8 місяців перебування на Світлодарській дузі, найцікавіші моменти сюжетів українських телеканалів та інтерв’ю командирів. У зв’язку з карантином для особового складу було організовано перегляд окремо для кожного підрозділу на всіх гарнізонах та полігоні «Азову» – загалом у полку відбулося аж 11 показів стрічки.

Фільм розпочинають кадри з масштабних тактичних навчань української армії у жовтні 2018 року, де бійці «Азову» продемонстрували повну готовність до виконання бойових завдань на фронті. Упевненість у нашому професіоналізмі, згуртованості та рішучості висловив тодішній командувач операції Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. Наступна сторінка оповіді – виїзд на полігон у Гончарівське: транспортування техніки, облаштування побуту та видовищні відео бойового злагодження з 30-ю окремою механізованою бригадою імені князя Костянтина Острозького.

Основну частину стрічки склали кадри з виконання завдань з оборони передових рубежів на Світлодарській дузі. У відвертих інтерв’ю командири підрозділів та командир полку «Азов» друг Редіс вперше відкрили деякі таємниці планування та проведення успішних бойових операцій на ввірених БТГр ділянках відповідальності. Адже досягнення азовців на «дузі» важко переоцінити – нашими силами знищено живу силу і техніку противника, взято в полон терориста, збито 2 російські БПЛА типу «Елерон», вперше за час війни на Донбасі виявлено та знешкоджено РЛС «Зоопарк-1», на трьох напрямках здійснено рух уперед та обладнано нові позиції, а також зібрано беззаперечні докази присутності російських військ тощо. Тож глядачам цікаво було дізнатися про деталі цих маленьких перемог з перших уст. Завершила стрічку урочиста церемонія біля азовського кургану з мечами, під час якої бійців, що найбільше відзначилися за час виїзду, командир полку друг Редіс нагородив високими відзнаками.

Наприкінці перегляду було оголошено хвилину мовчання за азовцями Круглим, Максоном, Бічем та Шахом, що поклали життя за Україну під час бойового виїзду на Світлодарську дугу. На екрані вони виглядають саме такими, якими назавжди залишаться у нашій пам’яті, – молодими, усміхненими, безстрашними воїнами.

Бійці «Азову» після перегляду фільму отримали заряд мотивації та наснаги для навчань, тренувань, самовдосконалення та врешті помсти за полеглих. Вони впевнені, що наступний бойовий виїзд ознаменується ще більшими здобутками та наближенням беззаперечної перемоги.

Вже незабаром вийде версія фільму для широкого загалу, яку можна буде переглянути на нашому YouTube-каналі «AZOV Media».