Готові дати гідну відсіч ворогу. Полк «Азов» взяв участь у масштабних військових навчаннях

Навчання ООС Азов Ганущак

9 червня на військовому полігоні «Урзуф» завершилися дводенні масштабні військові навчання за участю підрозділів Національної гвардії та Збройних сил України. Полк «Азов», що виконував завдання у складі загальновійськового резерву однієї з бригад ЗСУ, продемонстрував високу готовність виконувати завдання на передовій та гідно боронити свої землі від ворога.

За легендою, на лінії зіткнення противник вирішив прорвати оборону. Умовний ворог готується до проведення наступу силами механізованого батальйону з метою прорвати оборону та розгромити підрозділи 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, тим самим покращити своє тактичне положення.

«Ротно-тактична група «Азов» у складі загального військового резерву мала витіснити противника, який вклинився і зайняв рубіж на взводно-опорному пункті одного з батальйонів 10-ї гірсько-штурмової бригади, та знищити його вогнем. Отже, ротно-тактична група направилась у район очікування і згідно з сигналами та командами управління висунулася на вогневий рубіж, знищила противника та перейшла в контрнаступ», ‒ окреслив завдання підрозділу командир полку «Азов» друг Редіс.

Навчання проводились по всій лінії зіткнення з підрозділами, які входять до складу загальновійськових резервів. Роботу армійців високо оцінив заступник командувача ООС генерал-майор Віктор Ганущак, який спостерігав за маневром:

«Результати досягнуті на найвищому професійному рівні. Взаємодія на сьогоднішній день найкраща за весь період задіяння підрозділів Нацгвардії, Збройних сил України й інших військових формувань для вогневого ураження противника, застосування авіації, артилерії, ППО. Завдання виконано. Противника знищено».

Керівники навчань відзначили вдале поєднання маневрених сил та засобів, а також прицільне вогневе ураження.

Друг Гоголь, штатний заступник командира полку «Азов» з бойової та спеціальної підготовки, додав: «Наш підрозділ є досить універсальним – він може діяти як в бойових порядках спецпідрозділів Національної гвардії України, так і бойових порядках ЗСУ. Якщо оцінити тактичну обстановку – підрозділи діяли досить розумно, методично і з науковим підходом. У нас було взято за основу тактику дій механізованого підрозділу, плюс військові хитрощі».

Такі навчання мали на меті підвищити практичні навички командирів та удосконалити злагодженість дії підрозділів ротно-тактичної групи під час виконання бойових завдань. Маневр проходив за підтримки армійської авіації, ствольної артилерії, мінометних взводів 120 мм та 82 мм. Вогонь направлявся на визначені цілі за допомогою аеророзвідки. Під час умовного бою було задіяно танки та взводи протитанкових керованих ракет. Тож українські військові вкотре довели, що у разі загострення ситуації на Донбасі готові у будь-який момент стати до бою та дати гідну відсіч ворогу, який нахабно вторгся на територію нашої країни.

Після закінчення навчань заступник командувача ООС подякував усім за гарно виконану роботу та нагородив бійців відзнаками командувача Об’єднаних сил «Козацький хрест».