Протягом останніх двох тижнів в «Азові» проводилися командно-штабні навчання – захід, призначений для покращення взаємодії між командними пунктами різних ланок та орієнтований на практичну підготовку керівного складу полку, підвищення оперативності в прийнятті рішення та оцінку стану боєготовності підрозділів. Загалом у навчаннях взяли участь майже 100 представників офіцерського та сержантського складу полку.
Проведенню такого масштабного заходу передували офіцерські підготовчі збори, під час яких протягом трьох тижнів азовські командири вивчали різнопланові теми, зокрема особливості ведення розвідки, роботу штабів у бою, процес прийняття військового рішення (MDMP) та концепцію ведення мережево-центричної війни.
Під час командно-штабних навчань командири батальйонів, рот, взводів полку, управління окремих підрозділів та служб були поділені на дві команди, які в процесі колективної роботи мали спланувати та відпрацювати наступ на механізовану бригаду в обороні.
Кожна команда формувала штаб окремої механізованої бригади, а також три штаби батальйонних тактичних груп у кожній з бригад. Окрім комбатів та командирів рот, штаби склали офіцери штабів батальйонів та полку, військовослужбовці ЗРАДн, інженерно-саперної роти, медичної служби полку, польового вузла зв’язку, логісти, розвідники та артилеристи.
В ході планування кожен командир умовної бригади повинен був захистити своє рішення на наступальний бій. Після чого – видати наказ підпорядкованим підрозділам, які своєю чергою також повинні були захистити рішення перед старшим начальником наступним доопрацюванням бойового наказу. Зі свого боку управління полку до початку wargaming’у розробило свій бойовий наказ та відпрацювало робочу карту умовної бригади противника, яка діяла за планом маневрової оборони. Серед завдань було проведення поетапного відходу під натиском сил противника, що переважали, на заплановані рубежі. Таким чином відбувалось двостороннє командно-штабне навчання, що проходило в реальному часі, з відпрацюванням всіх нормативних документів.
Під час заходу командири різних рівнів та напрямків полку відпрацьовували на практиці весь спектр своїх знань та навичок, поділилися один з одним досвідом та головне – загартували командний дух, адже основна мета цих навчань – робота командних пунктів, злагоджене моделювання розвитку подій та всебічна координація.