6 травня у Маріуполі відбулась конференція «Територіальна оборона як інструмент протидії російській агресії» за участі чинних військових, ветеранів, волонтерів, представників громадських організацій та місцевої влади.
Під час круглого столу присутні обговорили законопроєкт про тероборону, який наразі зареєстрований у Верховній Раді України. Учасники, зокрема, проаналізували головні напрямки роботи ТрО на місцях у мирний час та у разі ескалації конфлікту на Донбасі. Дискутували й про те, що потрібно теробороні, аби функціонувати повною мірою.
Командир полку «Азов» капітан Денис Прокопенко (Редіс) під час виступу окреслив основні проблеми функціонування територіальної оброни з точки зору військового та запропонував шляхи їх вирішення. Він наголосив, що наразі в структурі територіальної оборони немає штатних інструкторів, тож резервісти неодноразово звертались до нашого підрозділу з проханням провести тренування. І бійці «Азову» із задоволенням проводили такі заняття, але у разі термінової відправки полку на передову цю функцію мають виконувати інші компетентні інструктори.
«Без перебільшення скажу, що рівень підготовки хлопців в підрозділі тероборони бажає бути кращим, і на це потрібно звернути увагу, бо від цього залежить боєготовність бригад, які мають виконувати ті функції, які сьогодні були озвучені. Це дуже важливо, бо якщо боєць не вміє правильно працювати зі зброєю, не розуміє азів тактики, не може надати собі медичну допомогу, то рівень виконання потрібних завдань буде лише на папері» – пояснив друг Редіс.
Також командир полку «Азов» наголосив на тому, що наразі бригади ТрО, які дислокуються в зоні ООС, не мають оперативного плану з територіальної оборони, тобто немає взаємодії, управління і підпорядкування підрозділів.
«Взаємодія з поліцією, Національною гвардією, Збройними силами України, прикордонниками у нас на високому рівні, кожен розуміє, як комунікувати, з ким взаємодіяти, що робити у тому чи іншому випадку. Але саме у підрозділів тероборони, які знаходяться в районі Операції об’єднаних сил, немає певних повноважень, замислів і планів на протидію у разі повномасштабного вторгнення РФ. Це кричущий момент, на який потрібно звернути увагу, і ці плани мають бути прописані», – додав командир.
Також друг Редіс запропонував задіяти резервістів на другій лінії оборони, де вони б могли готувати опорні пункти та вогневі рубежі до можливих боїв з окупантами.