Хочеш в «Азов»? Поради для потенційних новобранців


Раніше ми писали про те, чому не варто боятися контракту, та розвінчували основні міфи про військову службу за контрактом в «Азові». Сьогодні ж поговоримо про те, що слід і чого не потрібно робити, якщо ти вже прийняв остаточне рішення долучитися до наших лав.

Варто нагадати, що спеціалістів, учасників бойових дій, які вже служили у військових підрозділах, чекає співбесіда з офіцерами та командиром «Азову», після чого їм надається місяць випробувального терміну. За цей період потенційні азовці складають нормативи з фізичної, вогневої підготовки, тактичної медицини, тактики тощо. За умови успішного складання нормативів ти потрапляєш у підрозділ; у протилежному випадку тебе направляють на 9-тижневий базовий курс бойової підготовки на рівні з усіма новобранцями. Якщо ж ти не маєш військового досвіду – з нуля набуватимеш військових навиків під наглядом сержантів-інструкторів Військової школи імені полковника Євгена Коновальця.

Отже, далі – 7 порад від досвідченого інструктора, який провів не один курс, нині – командира навчальної роти на псевдо «Сєвєр».

1. «Все можливо, якщо цього хотіти». До кінця БКБП відсіюється близько 40% рекрутів. Причини «капітуляції» можуть бути різні – хтось не витримує фізичних чи моральних навантажень, розлуки з рідними, хтось вважає, що у військовій науці немає нічого складного. Насправді це не так. Легко не буде. Але воно того варте. Від самого початку потрібно для самого себе знайти відповідь на запитання «Навіщо я тут? Навіщо це мені?» Мотивація та характер – ось основа, яка допоможе дійти до цілі, подолати труднощі та здобути омріяний шеврон.

2. «Не обманюй себе: якщо є проблеми зі здоров’ям, то не пройдеш до кінця!» Якщо маєш негаразди зі здоров’ям та приховуєш їх, ти наражаєш на небезпеку не тільки себе, а й побратимів, які йтимуть з тобою у бій. Навіть якщо тобі вдасться приховати це та пройти відбір, ти можеш підвести команду у найбільш відповідальний момент. Краще не грати в цю лотерею.

3. «Не обманюй сержанта, бо він був на твоєму місці і знає, хто і коли намагатиметься його обманювати». Всі сержанти Військової школи імені полковника Євгена Коновальця, які проводять курс бойової підготовки, пройшли шлях від рядових солдатів до інструкторів. Свого часу вони так само, як і ти, починали опановувати військові знання і на власному досвіді знають про всі підводні камені. Тож будь упевнений – обман чи його спроба швидко викриються. Водночас ти можеш розраховувати на підтримку та допомогу від свого наставника.

4. «Не бери з собою багато речей, все необхідне видадуть».  На початку базового курсу бойової підготовки рекрути здають на зберігання всі зайві речі (одяг, гаджети тощо), залишаючи лише необхідне. На час курсу «Азов» забезпечить тебе тимчасовою формою та спорядженням. Зі списком речей, які ти повинен взяти з собою на БКБП, можна ознайомитися тут.

5. «Будь готовий деякий час не спілкуватися з рідними і друзями». Це один з важливих моментів психологічного впливу. Адже курс покликаний не тільки прищепити військові навички, а й підготувати тебе до психологічних навантажень. Позбавляючись на певний час підтримки рідних, ти залишаєшся наодинці з собою та вчишся згуртованості з побратимами.

6. «Базовий курс бойової підготовки – це лише початок! І далі може бути ще важче як морально, так і фізично». Є думка, що курс бойової підготовки – це найважчий період служби, який потрібно пройти, а після нього буде легше. Насправді служити в «Азові» ‒ означає постійно вдосконалюватися, покращувати свої знання та навики, не зупинятися на досягнутому. Саме тому наш підрозділ вважається одним із найбільш професійних та боєздатних у країні. Адже наші перемоги складаються з перемог кожного бійця, насамперед над собою та своїми слабкостями. Лише усвідомивши це, ти зможеш достойно проходити всі випробування та завжди бути готовим до викликів.

7. «Не треба багато готуватися, це не допоможе! Просто приходь і ставай своїм серед кращих разом з нами вже сьогодні!»