П’ять років тому «Азов» подарував Маріуполю мирне небо. Вітаємо з річницею звільнення міста!

фестиваль

13 червня 2014 року стало переломною датою у житті кожного жителя Маріуполя. Того дня, п’ять років тому, українські добровольці та військові раз і назавжди показали, що Маріуполь – це Україна, без компромісів та домовленостей. У ті тривожні часи ніхто не знав, що буде далі, як складеться доля Донбасу та зокрема пів мільйонного приазовського міста, яке вже місяць перебувало під кремлівським впливом. Втім, українські воїни змогли здійснити блискавичну військову операцію та врешті повернути Маріуполь під синьо-жовтий стяг.

Спецоперація за участі добровольчих батальйонів «Азов» та «Дніпро-1», підрозділів Національної гвардії України та Міністерства внутрішніх справ тривала всього 6 годин. Чимало азовців на той час взагалі не мали бойового досвіду, окрім участі у вишколах чи тренуваннях на полігоні, тож штурм Маріуполя для багатьох із них став бойовим хрещенням, випробуванням на міцність, яке вони пройшли з честю. Розпочалося все о 5-й ранку – укріпрайони сепаратистів наші бійці накрили вогнем із ЗУ-23-2, а далі розділилися на групи та вирушили на зачистку центру Маріуполя, до будівлі на вулиці Грецькій, де незаконні збройні формування влаштували свій штаб. На озброєнні азовців перебувала вищезазначена «зушка», а також великокаліберний кулемет «Утьос». Він був встановлений на КамАЗі, броньованому власними силами, який увійшов в історію під назвою «Пряник». За відсутності достатньої кількості техніки і зброї, проте маючи мотивацію, характер, ідею та віру в перемогу, українські воїни виконали поставлені завдання та звільнили місто від окупантів.

Вже традиційним для маріупольців та гостей став фестиваль «Вільний Маріуполь», у рамках якого відбуваються святкування на честь звільнення міста від окупантів. Цьогоріч захід пройде в суботу, 15 червня, у самому серці Маріуполя, на Театральній площі. Нагадуємо таймлайн фестивалю:

10.00 – початок роботи розважальних локацій: фотовиставки зі світлинами бойового шляху «Азову», ярмарку, фуд-корта, інтерактивних тирів, цікавих майстер-класів, виставки військової техніки та багато іншого.
17.00 – стартує парад військовослужбовців, які стоять на варті Маріуполя.
17.30 – початок урочистої частини, в рамках якої привітальні слова виголосять високі гості.
18.00 – святковий концерт за участі відомих українських гуртів.
22.00 – нічна сцена в клубі «Акварель» (Приморський бульвар, 17), виступи ді-джеїв.
Запрошуємо відсвяткувати звільнення Маріуполя разом із нами!


фестиваль фестиваль фестиваль

Заповнити анкету