Друга річниця з дня загибелі друга Баррета. Пам’яті побратима

Баррет

Азовець Юрій «Баррет» Луговський народився 5 червня 1994 року у місті Червоноград на Львівщині. Закінчив Червоноградську загальноосвітню школу №9, здобув спеціальність столяра.

Друг Баррет завжди проявляв активну проукраїнську позицію. Перебуваючи у лавах УНСО, він, як очільник одного з осередків, велику увагу приділяв військово-патріотичним вишколам колективу. Під час Революції гідності був її активним учасником. Тож не дивно, що з початком війни на Сході України Юрій відправився захищати рідну землю. Спершу пішов добровольцем до батальйону «Донбас», у складі якого пройшов Іловайськ, а трохи згодом долучився до лав полку «Азов».

Юрій Луговський на псевдо «Баррет» загинув під час виконання бойового завдання поблизу села Водяне 9 березня 2018-го. На момент загибелі йому було всього 23 роки.

Побратими пригадують Баррета як справжнього та хороброго воїна, який постійно був задіяний у виконанні бойових завдань та сміливо йшов у бій. Був досить комунікабельним, хоча до незнайомих людей ставився з недовірою. У Польщі Юрій пройшов курс професійної військової підготовки за натівськими стандартами, був учасником багатьох курсів зі снайперської справи. Азовці пригадують, що він був досвідченим польовим командиром, якого ставили у приклад та намагалися наслідувати, а ще дуже відповідальним та врівноваженим. У вільний час любив читати та займався спортом. Юрія поважали побратими та цінувало командування.

За словами азовців, що пліч-о-пліч несли службу разом із загиблим, він був справжньою легендою, найкращим снайпером, про якого знали та якого боялись вороги. Баррет завжди наголошував на тому, що кожен військовий має бути професіоналом своєї справи, і дуже зневажав тих, хто на війні займався аматорством. У квітні 2015-го російський телеканал «Рен-ТВ» знімав репортаж зі сторони військ кремлівських найманців в українському Широкиному, і прямо під час бою в одного російського терориста поцілила снайперська куля – то була куля Баррета.

19 квітня 2018 року на сесії міської ради Червонограда Юрію Луговському було присвоєне звання «Почесний громадянин міста». Указом Президента України «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» Юрій «Баррет» Луговський нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нещодавно, щоб продовжити шлях сина у боротьбі за Батьківщину, до лав полку «Азов» вступила мама Баррета Наталія Луговська.

Із дня смерті друга Баррета минуло два роки. Сьогодні побратими з гордістю пригадують миті спільної служби з цим відважним воїном. Юрій був дійсно одним із кращих снайперів-розвідників «Азову». Його загибель стала непоправною втратою для підрозділу та всієї України.

Пам’ятаємо!
Помстимося!