Досвідчений офіцер, що пішов на фронт передавати свої знання добровольцям. Його звали Кузьмич

Кузьмич

26 серпня п’ять років тому трагічно загинув боєць полку «Азов» на псевдо Кузьмич.

В’ячеслав «Кузьмич» Галва народився 4 січня 1973 року в станиці Безрічна Читинської області, в родині військового, який в майбутньому став ветераном війни в Афганістані. Шкільні роки В’ячеслава пройшли у місті Черкаси. Згодом чоловік переїхав у столицю, де закінчив Київське вище загальновійськове командне училище.

В’ячеслав був впевненою у собі та яскравою особистістю. Він ставив перед собою цілі і досягав їх. Офіцерську кар’єру розпочав на посаді командира розвідувальної групи спецпризначення Прикарпатського військового округу, а згодом його перевели до загону при Головному управлінні розвідки Міноборони України. Тут він прослужив на посадах від командира групи до заступника командира військової частини з бойової підготовки. Очолював відділ інструкторів. В рамках обміну досвідом між Україною і США пройшов спеціальну підготовку в контртерористичній групі за програмою ФБР. У 2002 році пройшов навчання в Центрі підготовки «Коммандо́» (Франція), — автономні дії в тилу противника.

Будучи активним та цілеспрямованим, чоловік постійно розвивав свої навики та опановував нові. На його рахунку безліч різноманітних курсів у центрах підготовки військових: з розмінування, курс з виживання у гірсько-лісовій місцевості і на морі, невідкладної медичної допомоги, снайперські курси тощо. Офіцер неодноразово брав участь у міжнародних змаганнях зі спецпідготовки (у Словаччині, Угорщині, Австрії, Італії). Наприкінці 2000 — на початку 2001 року В’ячеслав Галва проходив бойову службу в республіці Сьєрра-Леоне у складі миротворчих сил ООН. А 2009 року брав участь в операції зі звільнення українського судна «Фаїна» з екіпажем і військовим вантажем, захопленого сомалійськими піратами.

У 2010 році військовий звільнився з лав ЗСУ. Працював інструктором з бойової підготовки та контактного бою, займався підготовкою співробітників особистої охорони. А згодом став консультантом з розробки та тестування сучасного військового спорядження.

З початком війни на Донбасі, маючи величезний військовий та інструкторський досвід, В’ячеслав мав за обов’язок поїхати на фронт передавати свої знання бійцям-добровольцям. Кузьмич був інструктором різних підрозділів за пришвидшеним власно розробленим інтенсивним чотирьохденним курсом, який отримав позитивні відгуки як від самих добровольців так і від кадрових військових. Займався підготовкою бійців «Азову», разом з якими брав участь у багатьох бойових операціях.

Деякі так і кажуть: зобов’язані йому життям.

25 серпня 2014 року розвідувальний підрозділ батальйону «Азов», з яким був Кузьмич, підірвав танк противника і першим зайшов у Новоазовськ. Наступного дня вранці В’ячеслава викликали до штабу, по дорозі його автомобіль підірвався на протитанковій міні. Нажаль, поранення виявилися несумісними з життям.

В одному зі своїх інтерв’ю, дружина бійця Еліна згадує: «У Слави було дві мрії. Він хотів будинок, крісло-гойдалку і письмовий стіл, за яким писатиме книги, а я буду поруч кутати його ноги в плед. Але воїн у його душі хотів іншого. Якось він зізнався: хочу померти в бою, героїчно і швидко. Наприклад, підірватися на гранаті. Уявляєте ?!»

28 серпня в Будинку офіцерів у Києві відбулося прощання з легендарним військовим, поховали його на Берковецькому кладовищі.

У В’ячеслава Галви залишилися батьки в Черкасах, брат, дружина та четверо дітей.

Воїн мав безліч відзнак Міністерства оборони України, зокрема за миротворчу діяльність та медаль ООН «Unomsil»

У квітні 2016 року нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня (посмертно). Одну з вулиць міста в якому він виріс перейменовано на його честь, а в колегіумі, де навчався, відкрито меморіальну дошку пам’яті полковника.

2015 року на Київщині пройшов Спеціальний тактичний тренінг ім. В’ячеслава Галви.

На честь воїна названо катер — «Кузьмич», навчальне судно черкаського клубу юних моряків.