ЧЕТВЕРТА РІЧНИЦЯ ЗВІЛЬНЕННЯ МАРІУПОЛЯ

ЧЕТВЕРТА РІЧНИЦЯ ЗВІЛЬНЕННЯ МАРІУПОЛЯ

 

День звільнення Маріуполя від проросійських бойовиків – визначна дата в житті кожного маріупольця, кожного українця. Саме під час подій червня 2014 року вирішувалось, за ким буде все Приазов’я разом із півмільйонним морським містом. Українські воїни довели, що Маріуполь – це Україна. Мало хто розумів тоді, наскільки далеко зайде ситуація з окупацією Донбасу, але чим далі, тим більше жителі міста усвідомлюють, наскільки їм пощастило, що Маріуполь став одним із перших міст, звільнених з-під кремлівського впливу.

Захоплення Маріуполя було стратегічно важливим для терористів та Росії загалом, адже на території міста є морський порт і величезні металургійні комбінати, на яких свого часу виготовлялась броня для бронемашин та танків. Ще одним фактором важливості контролювання міста для проросійськи налаштованих угруповань було те, що вздовж узбережжя між Маріуполем та Бердянськом розташовані хіба тільки невеликі приморські села, тож захоплення Маріуполя означало й легке просування російських військ у бік Запорізької області та втілення ідеї сухопутного коридору до окупованого Криму.

У плани України не входило віддавати терористам Маріуполь, тож в найкоротші строки була запланована та проведена спецоперація зі звільнення стратегічно важливого міста.

Чотири роки тому 13 червня бійці тоді ще батальйону АЗОВ провели блискавичну спецоперацію та звільнили місто Маріуполь від проросійських терористичних угруповань. Також в операції брали участь бійці батальйону «Дніпро», Національної гвардії України та спецпідрозділ МВС, проте саме азовці здійснювали штурм ворожих позицій. Цей бій для багатьох азовців став першим серйозним випробуванням на мужність та міцність.

Розпочався штурм 13 червня о 5-й ранку із обстрілу укріпрайонів сепаратистів із ЗУ-23/2, яка була встановлена на легендарному азовському «Прянику», після чого в бій вступили ті бійці АЗОВу, завдання яких полягало у взятті під контроль штабу терористів, що розміщувався на вулиці Грецькій. Загалом вся операція зі звільнення півмільйонного міста тривала близько шести годин. Не маючи значної кількості техніки та зброї, українські добровольці без військової підготовки змогли звільнити місто від окупантів.

Цей день – важлива дата в історії не тільки Маріуполя, а й всієї України, тож вже традицією для міста стає святкування дня визволення від російських окупантів. Цього року урочистості заплановані на 16 червня. О 9:00 на площі Свободи відбудеться святковий парад техніки та піших колон, церемонія вручення нагород захисникам Маріуполя, а по завершенню стартуватиме фестиваль «Вільний Маріуполь», організатори якого підготували багато цікавинок та сюрпризів. Ввечері на гостей фестивалю чекає видовищне фаєр-шоу та святковий концерт за участі відомих українських гуртів і виконавців.

Заповнити анкету