Бути донором – шляхетно і корисно. Бійці «Азову» долучилися до поповнення запасу донорської крові


Бійці полку «Азов» вже не вперше беруть участь у благодійних заходах зі здачі крові. 18 лютого у Маріупольській станції переливання всі охочі азовці (а таких виявилося немало) отримали змогу стати донорами та подарувати шанс на порятунок усім, хто цього потребує. Перед донацією бійці пройшли обов’язкові етапи – реєстрацію, медичні обстеження тощо – та отримали допуски.

Доброзичливий персонал станції переливання крові надавав усю необхідну допомогу та консультації азовцям, які здавали кров уперше. Хоча сама процедура триває близько п’ятнадцяти хвилин (в залежності від того, чи здається цільна кров, чи її компоненти), спершу потрібно пройти документальне оформлення. Після цього спеціалісти Маріупольської станції переливання крові швидко та безболісно проводять аналізи крові з пальця, у тому числі на групу крові та резус-фактор, дані загального аналізу крові, маркери інфекцій, що передаються через кров. Також лікар здійснює медичний огляд, під час якого вимірює температуру, тиск, пульс і збирає інформацію про загальне самопочуття та перенесені хвороби. Тільки після того, як проведені усі тестування, та за відсутності протипоказань людина приступає до самої донації.

Боєць «Азову» на псевдо Селя здавав кров уперше. Розповідає, що вважає донорство благим ділом:

«Кожен із нас може потрапити у ситуацію, коли буде потребувати переливання крові. Наші побратими не тільки з полку, а й з інших підрозділів можуть зазнати поранень чи захворіти, і їм потрібна буде донорська кров. Тому я думаю, що допомагати у таких ситуаціях – це обов’язок усіх свідомих людей. Крім того, нам це нічого не коштує, а користь для інших дуже велика. Тож я планую регулярно долучатися до таких ініціатив».

Друг Селя запевняє, що після процедури має чудове самопочуття – ніяких негативних моментів чи незручностей.

Як відомо, у зв’язку з пандемією кількість донорів значно зменшилася, а попит залишився незмінним. Саме тому кожна краплина донорської крові може врятувати чиєсь життя.