На захисті культурного фронту. Азовці вшанували пам’ять Алли Горської мистецькими заходами

Заходи зі вшанування пам'яті Алли Горської

Напередодні річниці трагічної загибелі відомої української художниці, шісдесятниці та дисидентки Алли Горської у Маріуполі відбулась низка культурних заходів. Дні вшанування пам’яті ініціював та організував полк «Азов» за підтримки громади прифронтового міста.

На запрошення азовців до Маріуполя приїхали митці і поважні науковці з Києва та Харкова, аби згадати борчиню за українську незалежність. Зокрема, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Микола Жулинський, академік НАНУ Георгій Філіпчук та редактор журналу «Харків» Леонід Тома прочитали низку лекцій перед творчою інтелігенцією, студентами, поліцейськими та військовими приазовського міста. Три дні мистецьких заходів завершила прем’єра літературно-музичної композиції за творами Володимира Сосюри та Василя Стуса «Сто відтінків правди і любові», яка відбулася у Донецькому академічному обласному театрі.

Художниця Алла Горська народилася в Криму, закінчила Київську художню школу, але велику частину своїх робіт створила саме на Донеччині, зокрема у Маріуполі. Саме тут вона розпочала працювати над графічними та монументальними творами. Окрім творчого доробку, жінка залишила у спадок поколінням пам’ять про свою відчайдушну боротьбу з радянською владою, вона була лідером та натхненницею правозахисного руху 60-х років, за що й поплатилася життям.

Розпочинаючи дні пам’яті, боєць полку «Азов» друг Оберіг зазначив:

«У часи, коли наша країна продовжує боротьбу з російським агресором, ми не повинні забувати про такі великі постаті як Горська, жертовний шлях якої віддзеркалює життя чи не кожного борця за Україну».

Митці, що взяли участь у заходах, наголосили на важливості проведення подібних акцій задля виховання українського духу і творення української національної ідеї. Бо для перемоги над ворогом важливо тримати й культурний фронт.

«Нам потрібно будувати українську військову аристократію. Воїни можуть утримувати українську державність і оберігати націю, але ми повинні будити і дух народу», – наголосив академік НАНУ Георгій Філіпчук.

Тому полк «Азов» не тільки бере активну участь в захисті України та її територіальної цілісності, а є провідником української культури і мистецтва. Азовці надихаються творчим і героїчним шляхом таких видатних особистостей, як Алла Горська, тому ми й надалі привертатимемо увагу суспільства до нашої культурної спадщини.