Бійці полку «Азов» поділилися досвідом бойової роботи на зенітній установці із військовослужбовцями Східного ТрК НГУ


У Харкові відбулися дводенні навчальні збори для бійців, які пов’язали свою військову професію із системами ППО, куди у якості спеціалістів були залучені бійці полку «Азов». Загалом на зборах були присутні понад 70 військовослужбовців НГУ з різних підрозділів, що дислокуються на Сході країни.

У якості лекторів до навчального процесу долучилися бійці зенітного дивізіону полку «Азов». Азовці поділилися з гвардійцями своїм практичним досвідом, здобутим на «нулі» на Сході країни, проілюстрований документальними відеоматеріалами, чим вдало урізноманітнили теоретичну частину занять. Під час своєї доповіді перед учасниками зборів командир зенітного дивізіону полку «Азов» друг Ігнат зазначив, що у його підлеглих не було багато часу на вивчення теорії, адже їхній підрозділ було створено незадовго до виходу «Азову» на передову, проте саме реальна практика, здобута у бойових діях, вплинула на якість підготовки та роботи дивізіону. Зокрема азовці поділилися своїм досвідом модернізації зенітної установки, установленої на МТЛБ, яка принесла успіх азовцям на Світлодарській дузі. Серед проблематики залучення сьогодні ЗУшки до бойових дій, як засобу ППО, було наголошено на тому, що ця установка доволі застаріла, через те в «Азові» їх було вирішено використовувати у складі мобільної вогневої групи. Поділився друг Ігнат і тим, що за ініціативи командира «Азову», вперше в структурі НГУ в зенітному дивізіоні було змінено штат і введено туди взвод боротьби з БПЛА.

«Ми вперше приїхали на такі збори і в цілому враження дуже позитивні. Я взагалі за те, щоб ділитися своїм досвідом, навчатись тому, що не знаємо ми – бо в цьому і полягає прогрес і вдосконалення. Нам дали можливість поспілкуватися з солдатами, розповісти їм про ті проблемні питання, з якими стикалися на передовій і як нам вдалося їх вирішувати. Практика показує, що засоби спостереження і ведення розвідки не досконалі, важко відстежити безпілотні летальні апарати. Але завдяки налагодженій взаємодії між всіма підрозділами, нам вдалося створити ефективну систему ППО», – розказав Ігнат, нагадавши, що минулого року на Світлодарській дузі, завдяки вмілому використанню засобів ППО, «Азовом» були знешкоджені два безпілотника противника типу «Елерон», що позбавило можливості ворога вести спостереження за азовцями та корегувати вогонь артилерії.

Результатом навчальних зборів став продуктивний обмін бойовим досвідом, а також домовленість про приїзд гвардійців на полігон «Азову» та підтримання подальшої активної співпраці між військовослужбовцями.