Форум MITS — важлива подія, яка об’єднала провідних експертів галузі, представників військової спільноти, влади, українських mil-tech компаній̆, інвестиційних фондів та аналітиків для обговорення викликів та стратегій підвищення обороноздатності України та світу.
Підполковник Дмитро «Дімітос» Павленко-Крижешевський, офіцер 12-ої бригади «Азов», став одним із представників військової спільноти на форумі. Під його керівництвом вже багато років здійснюється технічна розвідка, а також знищується велика частка ворожих цілей.
«Варто розуміти, що процес розвитку технологій — в більшій мірі природній. Відповідно, природнім шляхом змінюються і рішення та підходи до війни як з українського, так і з російського боку.
Але в Україні, на відміну від противника, практично відсутні доктринальні засоби ураження. Саме через це наша країна вимушена застосовувати альтернативні», — зазначив офіцер «Азову».
Головні тези виступу:
🔹 Велика нестача розвідувальних бортів.
Україна повинна закцентувати увагу на підсиленні виробництва та розвитку технологій розвідувальних засобів. Працюючи багато років з провідними технологіями, Сили оборони мають технічних спеціалістів високого рівня, які звикли працювати з обмеженою кількістю ресурсів. Але в сучасних реаліях Україна значно поступається противнику, в першу чергу, в кількості розвідувальних «крил».
🔹 Інтеграція певних технологій. Застосування їх на практиці.
Безперечно, українські розробники весь період після повномасштабного вторгнення, за відсутності фінансів та стабільної державної підтримки, створили велику кількість якісних технічних засобів розвідки та ураження. Але значна їх частка досі не має практичного застосування на полі бою. Це відбувається через неякісну комунікацію або ж повну її відсутність між розробниками та представниками армії, в першу чергу тих, хто безпосередньо застосовує ці технічні засоби в реальних бойових діях.
🔹 Відсутність аналогічних російським засобів ураження.
На сьогоднішній день противник має значну перевагу не лише в засобах повітряної розвідки, а і в високоточних засобах ураження. Українські військові, зокрема й пілоти «Азову», досягли високого рівня майстерності та ефективності в ураженні цілей за допомогою FPV-дронів. Ця ефективність значно вища, ніж у ворога. Проте FPV-дрони мають обмежену дальність, як і великі бомбери, типу «Баби Яги», які, хоч і показали себе дуже ефективно на полі бою, не можуть виконати всіх поставлених завдань.
Дмитро підкреслив, що наявні технологічні рішення є дуже ефективними і дієвими, але головна мета на сьогодні — виготовлення технічних засобів розвідки та ураження на державному рівні.
Готуючись до підвищення інтенсивності бойових дій або ж до затяжної війни, нам необхідно не лише якісно, а й кількісно забезпечувати армію технічними засобами, йдучи в ногу з часом. Саме системне та ефективне застосування технологій може зменшити кількість втрат серед особового складу Сил оборони України.