Полк «Азов» відновив боєздатність

боєздатність офіцери сержанти підготовка

Після повернення з передової, де полк «Азов» протягом восьми місяців обороняв передові рубежі на Світлодарській дузі, бійці підрозділу відновили боєздатність перед новим бойовим виїздом. Крім планових польових виходів, відбулися збори спеціалістів, сержантів та офіцерів, а також заступників командирів з роботи із особовим складом.

Офіцерські збори

За ініціативи командира полку «Азов» друга Редіса було проведено офіцерські збори. Інтенсивну підготовку пройшли командири взводів, рот, батальйонів, а також офіцери штабів. Начальник секції G3 друг Тавр зазначає, що під час навчань офіцери прослухали низку лекцій, які читали командири підрозділів, начальники секцій штабу полку, представники артилерійського й зенітно-ракетного дивізіонів. По закінченню курсів були проведені командно-штабні навчання.

«Всього у зборах взяли участь понад 70 офіцерів. Допомогло засвоювати інформацію те, що всі присутні мають бойовий досвід та мислять по-військовому. Навчальний процес був поділений на 3 блоки. Перший – загальне розуміння воєнної доктрини: філософія війни, принципи війни тощо. Другий блок був присвячений процесу прийняття військового рішення за стандартом НАТО. По кожному напрямку були проведені лекції на теми організації оборони на взводному і ротному опорних пунктах, а також на батальйонному районі оборони, вивчалися питання всебічного розвитку офіцера не у вузькому розумінні професійної направленості, а й на два рівні вище займаної посади. Також опановували загальну концепцію планування та роботу з бойовими статутами механізованих і танкових військ Збройних сил України, порядок і методику вивчення та оцінки тактичних властивостей місцевості, а також підвищення методичної майстерності при проведенні занять з підлеглим особовим складом. Ми максимально використовували досвід, отриманий під час службово-бойової діяльності на Світлодарській дузі минулого року, ‒ зауважує друг Тавр. ‒ На третьому тижні займались більш детальним розбором керівних документів та безпосередньо плануванням. Особовий склад, задіяний у зборовій підготовці, був поділений на 5 груп. Створивши 5 штабів, офіцери вивчали посадові обов’язки та відповідно виконували різні задачі за призначенням. Наприкінці курсу ми провели варгеймінг: 5 штабів батальйонів, у кожного з яких власні зона відповідальності та функціональні обов’язки, отримали завдання організувати оборону, відбити атаку противника, після успішного відбиття атаки перейти в контрнаступ. Планування тривало більше доби, всі впоралися з поставленим завданням вдало. Під час курсу відкрився потенціал багатьох офіцерів, які готові розвиватися далі у професійному плані».

Навчання заступників командирів з роботи із особовим складом

Завданням окремих зборів для заступників командирів з роботи із особовим складом було надати кваліфіковану інформацію військовослужбовцям, які займають ці посади або претендують на них. Передовсім навчання стосувалося їхніх обов’язків, а за основу взяли ідеологію як базовий принцип будь-якого військового. Предмети, які опановувалися, поділені на 3 блоки: вивчення положень статутів ЗСУ та керівних документів НГУ, ідеологія та військова історія України – всього більше 13 дисциплін. Заступники командирів вчилися підтримувати військовий порядок, інформувати особовий склад про суспільно-політичні події, виховувати національно-патріотичний світогляд. Деталі про навчальний процес розповідає представник хорунжої служби полку друг Молнезар:

«Значна увага була приділена корпоративним цінностям, військовій традиції, обов’язкам військовослужбовця, образові командира та тому, як правильно формувати стосунки між особовим складом у своєму підрозділі. Військова історія України стосувалася шляху становлення Української держави: події визначних битв, персоналії, видатні полководці. Блок «Ідеологія» досліджував шлях боротьби українських націоналістів. Лекції читали представники Азовського руху, які займаються освітніми проектами, кандидати історичних наук, колишні бійці підрозділу та хорунжі. Після вичитки кожного матеріалу у блоках проводилося підсумкове тестування, на якому слухачі зборів показували свій реальний результат. Зауважу, що під час навчального процесу я спостерігав за бійцями та бачив у них велике бажання дізнатися щось нове, вчитися, розвиватися. Щоразу під час лекцій відбувався жвавий діалог, під час якого ми обговорювали проблемні питання. Тож збори пройшли дуже успішно, а слухачі показали високі результати».

Сержантські збори

Також в «Азові» завершилися і збори сержантів, що передбачали насичену навчальну програму. Вона включала вогневу, тактичну, фізичну, інженерну підготовку, правову підготовку, тактичну медицину та інші військові дисципліни, а наприкінці бійці склали контрольно-комплексний  залік. Навчання складалося з двох блоків. Блок А, який провели сержанти Військової школи імені полковника Євгена Коновальця, охоплював індивідуальні заняття та теорію. Блок Б проходив на полігоні та передбачав подання теоретичних знань, які зразу ж закріплювалися практикою. Завершальні 2 тижні навчань супроводжувалися значним фізичним та психологічним навантаженням на сержантів, постійно нарощувався темп тренувань. За словами одного з офіцерів-інструкторів «Азову», який розробляв цей курс, заключне тестування відбувалося у декілька етапів:

«Спочатку бійці склали півторагодинний теоретичний екзамен та вогневу підготовку. Одразу після цього вони вирушили на комплексний іспит, де їх чекало чимало випробувань. Він розпочався з 20-кілометрового маршу. Курсанти мали зорієнтуватися за картою, вийти на задану точку, при цьому пересуваючись безшумно і приховано. Під час виконання цього етапу оцінювалося правильне формування похідної колони з дозорами, ядром, управлінням, узгодження сигналів управління та оповіщення тощо. На точці бійцям вручалися наступні координати. Через кілька годин після маршу курсантів підняли за тривогою. Вони отримали нові увідні та у складі відділення вирушили на бронетехніці в район зосередження, де їм вручали конверт з бойовим наказом. Відповідно до нього бійці виконували поставлене завдання – самостійно розробляли план дій, приймали рішення та відпрацьовували бойові документи командира відділення. Оцінювали ми їх дуже суворо: кожне відділення супроводжував інструктор, який ставив оцінки за всі дії, щоб об’єктивно скласти уявлення і особисто про  бійця, і про відділення в цілому. Було створено складні умови для того, щоб курсанти навчилися швидко приймати правильні рішення в бойових ситуаціях».

Вже незабаром «Азов» знову матиме можливість продемонструвати свої професіоналізм та ефективність у боротьбі з окупантом. З новими силами ми готові стати на захист України на передовій!


Фотозвіт з офіцерських зборів Фотозвіт з навчання заступників командирів з роботи із особовим складом Фотозвіт з сержантських зборів