АЗОВ: ТССС МР

В полку АЗОВ був проведений медичний курс TCCC MP

Тактична медицина – це одна з дисциплін, опанувати яку має кожен боєць. Саме тому на базі полку АЗОВ систематично проводиться курс за протоколом ТССС AC (TCCC for All Combatants). Наступним кроком є підготовка взводних медиків за протоколом TCCC MP (TCCC for Medical Personnel), що дає учасникові курсу можливість стати бійцем-рятувальником на полі бою. Такий солдат повинен володіти ширшими знаннями для порятунку потерпілих, якісніше оцінювати тактичну ситуацію для евакуації пораненого, вміти його стабілізувати вже при більш складних типах поранення, вміти визначати пріоритетність постраждалих. Для кожного підрозділу вкрай необхідно мати такого бійця в своєму складі.

Тому на базі та полігоні полку АЗОВ був проведений курс TCCC MP, в якому взяли участь 24 курсанти з різних підрозділів. Навчання тривали 10 днів та були розділені на частини: база лекційного матеріалу, що давало розуміння, з чим доведеться працювати; відпрацювання практичних навичок; симуляції з постраждалими в зоні CUF (Care Under Fire) – допомога під вогнем, TFC (Tactical Field Care) – допомога в тактичних умовах, до запиту MEDEVAC – медична евакуація. Зважаючи на попередні навчання, для практики було виділено понад 60 відсотків часу проведення курсу. Зумовлено це тим, що найкращим методом засвоєння матеріалу є практичні відпрацювання.

Також до загального курсу були внесені робота в групах та можливість більшості побувати в різних ролях, чи то медиком відділення, зв’язківцем, чи то постраждалим. Учасникам доводилось показувати свої вміння в різних тактичних ситуаціях, адже на полі бою чи під час евакуації сценарії рідко повторюються.

Навчання з тактичної медицини для бійців-рятувальників оцінені позитивно самими курсантами. Друг Хуліган (учасник навчань) говорить: «Курс проведений на достойному рівні, маю з чим порівняти. Якщо взяти до уваги раніше проведені програми, то кожного разу виконуються доопрацювання для кращого результату навчання. Окремо хочу наголосити на самій програмі. Цей курс відчутно був спрямований на якість засвоєння матеріалу: раніше він проводився за 5 днів, зараз же за 10. І це дає свій результат, який потужно закріплюється практикою».

Наразі тактична медицина повинна бути однією із основних навичок кожного бійця, а ті, хто має хист, займають посади взводних медиків, щоб у критичній ситуації врятувати життя своїм побратимам у найважчих умовах.

Заповнити анкету