Сьогодні, 23 травня, відзначається День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролися за рідну землю протягом століть та продовжують боротьбу і нині.
Історія цього свята непроста – рішення про святкування було прийняте на ІІ Великому зборі Організації українських націоналістів у 1941 році. Дату обрали на честь видатного громадського діяча, одного з найвидатніших командирів збройних сил, ідеолога українського націоналізму Євгена Коновальця, якого було підступно вбито 23 травня 1938 року у Роттердамі. Спершу відзначення Дня Героїв проводилося підпільно, а зі здобуттям незалежності України свято набуває все більшого розголосу, особливо з початком нової російсько-української війни.
Для полку «Азов» ім’я Євгена Коновальця має надважливе значення. У корпусі Січових стрільців Коновальця не було жодного рекрутованого або насильницько мобілізованого стрільця. Цю особливість взято за приклад і в «Азові». Військова школа, заснована у полку «Азов», носить ім’я полковника Євгена Коновальця як свідчення того, що наші бійці продовжують славні традиції, започатковані ним, та борються за національну ідею. «Не ридать, а здобувать» – мотивуючий вислів полковника, взятий ВШК за девіз.
Цей день – ще одна нагода вшанувати найсміливіших, найдостойніших та найвірніших синів України, всіх тих, хто віддав за неї найцінніше – власне життя. Вже восьмий рік на сході точиться війна, на якій українці вкотре виборюють своє право бути вільними. Від козаків, повстанців, січових стрільців і до наших військових, які нині залізним щитом стоять перед ворогом – українська воєнна традиція єднає покоління борців, подвиги яких надихають нас до боротьби.