Проєкт «М86. Літопис оборони Маріуполя»

Проект «M86. Літопис оборони Маріуполя»

Проєкт «М86. Літопис оборони Маріуполя» — верифікована військовими поденна хроніка боротьби за місто та подвигу його гарнізону, який стягнув на себе сили ворога і виборов для України безцінний час.

За основу було взято сотні свідчень військових, тисячі фото і відео, десятки тисяч файлів. Все це — заради того, щоб реконструювати події найважчого для країни часу та закарбувати в пам’яті кожен з 86 днів оборони Маріуполя.

Бійці на той час ОЗСП «Азов», які боронили місто, також поділилися свідченнями для «Літопису». Серед них —військовослужбовці, які були евакуйовані на гелікоптерах з оточеного міста, та бійці, які пройшли полон і були звільнені під час одного з обмінів.

Наразі «Літопис» — це не книга. Це платформа, на якій він зображений у формі візуальної поденної хроніки. Таку форму обрано задля того, щоб оборонці з гарнізону Маріуполя могли ознайомитися з текстом та надати свої коментарі, свідчення, допомогти деталізувати історію.

Літопис оновлюється потижнево, до 20 травня, за посиланням: m86.city. Запрошуємо долучитися до його доповнення, розширення та деталізації.

Проєкт М86 створений Big City Lab та Національним музеєм історії України за підтримки Mariupol Reborn.