Сьогодні українці відзначають важливе для самобутності та державності нашої країни свято – День Державного прапора України. Рівно 14 років тому, 23 серпня 2004-го, був підписаний наказ про встановлення нового державного свята – Дня Прапора України. Сама ж історія українського стяга сягає своїм корінням значно далі.
Державний прапор – один з головних символів кожної країни. Для держави це не просто полотнище, це її багатовікова історія, це символ духу, перемог та поразок на шляху до великих звершень і розвитку кожної країни. Тож не дивно, що в радянський період українців позбавили їхнього символу – синьо-жовтого стяга. Мати в себе вдома, а тим паче, вивішувати десь полотнище в цих кольорах вважалось тоді справжнім злочином та антирадянською пропагандою! Й тільки у 1991 році, після розпаду СРСР, Україна повернула й свій символ – синьо-жовтий прапор. До речі, дуже схожа з радянськими часами ситуація з українською символікою на окупованій території й нині. Але в цьому житті все циклічно, «великий та могутній совок» пав, тож рано чи пізно будуть знищені й «примарні» республіки на Донбасі.
За роки війни, що йде на Сході України, наш прапор набув для українців нового значення. Його стали більше цінувати та поважати. Для нас, українців, синьо-жовтий стяг став символом боротьби за незалежність. За цей прапор багато мужніх українців віддали своє життя.
Ті міста та жителі Донбасу, які були звільнені від проросійських окупаційних військ, розуміють значення синьо-жовтих кольорів як ніхто інший. Адже над їхнім містом гордо майорить український прапор, а не триколорні ганчірки Росії чи якихось там так званих «ЛДНР». Роками український прапор плюндрували та забороняли значно сильніші і страшніші вороги, ніж купка нахабних окупантів, але щоразу українці наполегливо підіймали свій стяг над землею. Настане час і перемога знову буде за нами!
Українці вивішують Державний прапор на своїх будинках, виставляють під лобовим склом автомобілів, дівчата вплітають синьо-жовті стрічки в коси, а військові під цим стягом гордо йдуть у бій. Їхня мета – хай навіть ціною власного життя звільнити українські території від терористів і російських окупантів та повернути в країну мир та спокій. І тоді над кожним містом, над кожним селищем України переможно замайорить український прапор!