Про АЗОВ

AZOV logo, лого АЗОВ

Від «чорних чоловічків» до підрозділу спеціального призначення

черные человечки, чорні чоловічки

АЗОВ став славною сторінкою нової української історії. Офіційною датою заснування підрозділу є 5 травня 2014 року. Тоді небайдужі молоді люди з різних куточків України згуртувалися для її захисту від окупанта. За увесь час ми пройшли чималий тернистий шлях: від «чорних чоловічків» без військового досвіду, але з палаючими серцями, до професійного і вмотивованого військового підрозділу. Як і всі добровольчі батальйони, на початку свого існування АЗОВ забезпечувався лише зусиллями волонтерів. Однак зараз ми маємо найвищий рівень забезпечення сучасним екіпіруванням, амуніцією та всім необхідним для виконання службових обов’язків.

Історія АЗОВу повниться героїчними вчинками, подвигами, перемогами. У вогні важких запеклих боїв за Маріуполь, Іловайськ, Мар’їнку кувалось справжнє бойове братерство азовців. А Широкинська операція стала найбільш успішним наступом за увесь час війни на Сході України – тоді наші бійці звільнили населені пункти та захистили мирних мешканців Маріуполя від ворожих обстрілів. Відтоді чимало змінилося, але незмінними залишилися дух братерства і дух боротьби. Саме ці категорії роблять нас кращими, згуртованішими, сильнішими. Ти маєш нагоду разом із нами розвивати українську армію якісно нового зразка.

Формування та бойовий досвід АЗОВ

построение азов

 

17.09.2014 р.

Батальйон «Азов» був реорганізований і на його базі створений однойменний полк.

26.10.2014 р.

Обраний народним депутатом України Андрiй Бiлецький передав командування полком Iгорю Михайленку, також колишньому політв’язню.

11.11.2014 р.

Полк «Азов» перейшов до складу Національної гвардії України, що дало можливість не тільки чисельно розширитись, але й створити артилерійський, танковий та інші підрозділи.

Лютий 2015 р.

Під командуванням відрядженого в зону АТО заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки i оборони Андрія Бiлецького «Азов» здійснив єдиний вдалий стратегічний контрнаступ українських військ впродовж всієї АТО – Широкинську операцію: звiльнено 6 населених пунктів, взяті пiд контроль стратегiчнi широкинськi висоти, що унеможливило обстрiли Маріуполя з російсько-терористичного боку.

Березень-червень 2015 р.

Полк «Азов продовжував утримувати азовське узбережжя до Широкиного включно, з постійними боями, стримуючи окупантів у Маріупольському напрямі.

2015 р.

На території штучно доведеного до банкрутства i підготованого на «розпил» Київського заводу «АТЕК» «азовськими» добровольцями i волонтерами побудована повноцінна тилова база полку «Азов», де здійснюється не тiльки набip та пiдготовка рекрутiв для вiйськового пiдроздiлу, але й провадяться курси для цивiльних осiб з польової медицини, кросфiту та ряд парамiлiтарних дисциплін.

Зима 2015-2016 рр.

Полк «Азов» залучений до блокади Криму.

Весна 2016 р.

Полк «АЗОВ» залучений до контролю кордону з Приднiстров’ям.

Весна-осiнь 2016 р.

За сприяння полку «Азов» відкрита військова школа iм полк. Коновальця – єдиний в Українi навчальний заклад, що здійснює підготовку військових спеціалістів у вiдповiдностi до вiйськових стандартiв НАТО. Перший випуск сержантів школи склали виключно «азовці».

Командування АЗОВ

1-й командир – Андрiй Бiлецький
2-й командир – Iгор Михайленко
3-й командир – Максим Жорiн
4-й командир – Денис Прокопенко