Про нас

Партизанський загін «Чорний Корпус»

28.02.2014 р. – нещодавно звільнений політв’язень Андрій Білецький на чолі об’єднаного загону харківських і київських патріотів України штурмом взяв головний штаб проросійських сепаратистів Харкова – клуб «Оплот».

01.03.2014 р. – загін на чолі з Андрієм Білецьким приймає участь у невдалій обороні Харківської облдержадміністрації.

14/15.03.2014 р. – «Оборона Римарської». Перший переможний бій між українськими патріотами і сепаратистами у Харкові. 2 сепаратистів загинуло, 5 – тяжко поранені. Українські партизани втрат не зазнали.

березень-квітень 2014 р. – в лісах під Полтавою формується і вишколюється партизанський загін «Чорний Корпус». У захопленій ще в революцію будівлі готелю «Козацький» в центрі Києва утворюються штаб і навчально-мобілізаційний центр. Звідси на Харківщину рейдами відправляються групи партизанів, що завдяки чорним одностроям та на противагу російським окупантам Криму («зеленим чоловічкам») отримали назву «чорних чоловічків». Завдяки таким рейдам Слобожанщина уникла тяжкої долі Донбасу.
01.05.2014 р. – останній рейд «чорних чоловічків» на Харків. Сепаратисти відмовилися від ідеї відкритого захоплення міста і перейшли до терористичної тактики.

На початку травня 2014 р. в процесі рейду на Маріуполь партизанський загін «Чорний Корпус» легалізується у формі батальйону «Азов».

Командир – Андрій Білецький
Начальник Штабу – Микола Кравченко

Добровольчий батальйон «Азов»

05-07.05.2014 р. – перший рейд «чорних чоловічків» у Маріуполь. Легалізація загону у формі батальйону «Азов». Взяття в полон міністра оборони ДНР І.Хакімзянова. Ліквідація ворожої засідки, наведення ладу в місті, відбиття спроби захоплення міськвідділу міліції сепаратистами. Сепаратисти змогли захопити Маріуполь тільки після виведення «азовців» з міста.

травень-серпень 2014 р. – батальйон встановлює контроль над азовським узбережжям від Бердянська до Новоазовська включно:

26.05.2014 р. – ліквідовано перевалочну базу терористів в с.Урзуф, що розташовувалася на дачі президента-втікача В.Януковича. Згодом штаб батальйону «Азов» передислокується з Бердянська в Урзуф.

13.06.2014 р. – батальйоном «Азов» визволено Маріуполь. З міста вибито банду, очолювану А.Борисовим на прізвисько «Чечен», що оголосив себе військовим комендантом ДНР в Маріуполі.
05.08.2014 р. – батальйоном «Азов» звільнено Мар’їнку, передмістя Донецька.

10-20.08.2014 р.- батальйон «Азов» приймає участь у Іловайській операції, завдяки адекватній оцінці бойової обстановки командиром батальйону Андрієм Білецьким, «Азов» не потрапив до Іловайського котла.

05.09.2015 р. – в результаті наступу російських військ був захоплений Новоазовськ, але завдяки діяльності «Азова» вдалося уникнути взяття Маріуполя. Російські війська були зупинені в Широкиному.

В середині вересня 2014 р. «Азов» (єдиний серед добровольчих батальйонів) розширюється до однойменного полку.

Командир – Андрій Білецький
Начальник Штабу – Вадим Троян
Командир І сотні – Ігор Михайленко
Командир ІІ сотні – Володимир Шпара
Командир ІІІ сотні – Вадим Зіньківський
Розвідувально-диверсійна чота – Сергій Короткіх
Ударно-штурмова чота – Данило Михайленко

Гвардійський полк «Азов»

17.09.2014 р. – батальйон «Азов» реорганізовано і на його базі створено однойменний полк.

26.10.2014 р. – обраний народним депутатом України Андрій Білецький передає командування полком Ігорю Михайленку, також колишньому політв’язню.

Старий та новий шефрон АЗОВу

11.11.2014 р. – полк «Азов» переходить до складу Національної гвардії України, що дає можливість не тільки чисельно розширитись, але й утворити у його складі артилерійський та танковий підрозділи.

лютий 2015 р. – під командуванням відрядженого в зону АТО заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Андрія Білецького «Азов» здійснює єдиний вдалий стратегічний контрнаступ українських військ впродовж всієї АТО – Широкинську операцію: звільнені 6 населених пунктів, взяті під контроль стратегічні Широкинські висоти, що унеможливило обстріли Маріуполя з російсько-терористичного боку.

березень-червень 2015 р. полк «Азов» продовжує утримувати азовське узбережжя до Широкіного включно, з постійними боями стримуючи окупантів у Маріупольському напрямі.

2015 р. – на території штучно доведеного до банкрутства і підготованого на «розпил» Київського заводу АТЕК «азовськими» добровольцями і волонтерами побудовано повноцінну тилову базу полку «Азов», де здійснюється не тільки набір та підготовка рекрутів для військового підрозділу, але й провадяться курси для цивільних осіб з польової медицини, крос-фіту та ряд парамілітарних дисциплін.

зима 2015/2016 рр. – полк «Азов» залучено до блокади Криму.

весна 2016 р. – полк «Азов» залучається до контролю кордону з Придністров’ям.

весна-осінь 2016 р. – за сприяння полку «Азов» відкрито військову школу ім.полк.Є.Коновальця – єдиний в Україні навчальний заклад, що здійснює підготовку військових спеціалістів у відповідності до військових стандартів НАТО. Перший випуск сержантів школи складали виключно азовці.