Військова школа імені полковника Євгена Коновальця
Школа сержантів носить назву на честь Євгена Коновальця (1891-1938) – українського військово-політичного діяча, який присвятив своє життя боротьбі за Українську державу в складний для неї час, коли тотальна більшість тогочасних українських політиків та військових зневірилась у перспективах боротьби. Беручи з нього приклад полк «Азов» взяв на себе відповідальність та iнiцiативу реформування армії в кризовий період, не чекаючи вказівок та директив зверху.
Перший курс було набрано з понад півсотні добровольців полку «Азов», які мінімум рік провели в зоні АТО та брали безпосередню участь в бойових діях. Командири рот подали анкети найдостойніших бійців, які висловили бажання розвиватися в цьому напрямку. Серед бажаючих провели серйозний відбір за інтелектуальними та фізичними показниками. Майбутніх сержантів навчали досвідчені військові інструктори та спеціалісти з Грузії, які свого часу пройшли як радянську військову школу, так i натівську та мають роки досвіду практичної служби, в тому числі у гарячих точках. Окремі дисципліни (гуманітарні, робота зі ЗМІ) викладали цивільні викладачі київських ВНЗ та журналісти провідних українських ЗМІ.
Курсанти пройшли насичений навчальний курс тривалістю 15 тижнів, під час якого майже без вихідних опановували такі дисципліни: тактична та вогнева підготовка, практична медицина, фізична та стройова підготовка, військова топографія та навігація, курс командира відділення, основи тактики малих груп та гуманітарні предмети. Теоретичні знання закріплювали практичними заняттями на полігоні. Пройти до кінця жорсткий навчальний курс вдалось близько 40% всіх курсантів. Перші випускники стали інструкторами школи та передають свої знання наступним майбутнім сержантам.
Також інструктори школи проводять курс молодого бійця для новобранців, які в подальшому будуть поповнювати лави полку «Азов».
Базовий Курс Бойової Підготовки (БКБП)
Базовий курс бойової підготовки складається з блоків А і Б. Враховуючи те, що не завжди ці блоки стандартизовані та тренування відбуваються в однаковому порядку, нижче наведено типовий перелік зі зразками всіх навчальних курсів, які тобі потрібно буде пройти. Для отримання більш детальної інформації звернись до місцевого рекрутингового центру.
Загальний огляд
Блок А
- Дисциплінарний статут.
- Армійські цінності.
- Військові звання.
- Стройова підготовка.
- Історія України ХХ-ХХІ ст.
- Штатні засоби зв’язку.
- Теоретичний курс з вогневої підготовки (АК).
- Правила застосування зброї.
- Озброєння батальйону (АГС-17, СПГ-9, ДШКМ, ПТРК “Фагот” тощо).
- Теоретична основа застосування ручних гранат.
- Лазерний тир.
- Екіпірування.
- Курс тактики (індивідуальний рівень).
- Маскування на місцевості.
- Марш-кидки на 5, 8, 12 км (не більше одного маршу на тиждень).
- Бойовий фізичний тест.
Блок Б
- Поглиблений курс стрільби з АК.
- Курс тактики (рівень вогневої групи, відділення).
- Взаємодія з БТР.
- Надання медичної допомоги в умовах бойових дій.
- Інженерна підготовка.
- Виявлення мін та СВП.
- Метання гранат на точність.
- Зачистка траншей.
- Сліпа стрільба.
- Зачистка кімнат у приміщенні.
- Військова топографія.
- Орієнтування на місцевості.
- Залік зі стрільби з АК.
- Марш-кидки на 15, 20, 28 км (не більше одного маршу на тиждень).
Тиждень І
Ти навчишся правилам поведінки і субординації у військовому підрозділі. Дізнаєшся про свої фізичні можливості та складеш бойовий фізичний тест (Combat Fitness Test). Тебе ознайомлять зі стройовою підготовкою та історією полку. Наприкінці тижня ти пройдеш свій перший марш на дистанцію 5 км і зрозумієш, чи готовий служити у полку «Азов». З кожним тижнем дистанції маршів будуть збільшуватись: 8 км, 12 км, 15 км, 20 км, 28 км.
Тиждень ІІ
Тебе ознайомлять із правилами застосування зброї, її будовою, принципом роботи та основними механізмами. Ти вперше отримаєш у руки бойову зброю і почнеш із нею відпрацьовувати практичні навички. Тебе навчать, як користуватись штатними радіостанціями у ході бойових дій.
Тиждень ІІІ
Ти будеш працювати з психологами, дізнаєшся, як поводитися у полоні. Почнеш відпрацьовувати позиції для стрільби. Складеш свій перший проміжний іспит із фізичної підготовки та побачиш колосальний прогрес. Ти отримаєш особистий бронежилет та захисний шолом, після чого навчишся припасовувати їх під своє тіло. Ознайомишся зі зброєю, якою воюють піхотні батальйони полку (АГС-17, СПГ-9, ПТРК «Фагот», ДШКМ тощо), а також із видами ручних гранат.
Тиждень ІV
Ти будеш стріляти в інтерактивному тирі, щоб вдосконалити отримані попередні знання перед початком бойових стрільб. Складеш теоретичний іспит із вогневої підготовки, який надасть тобі можливість у майбутньому перейти до бойових стрільб. Тебе навчать переміщуватись на полі бою, маскуватись, створювати картку вогню, визначати відстань до противника, доповідати розвідінформацію за алгоритмом SALUTE. Наприкінці тижня ти вперше почнеш стріляти бойовими набоями. З цього моменту стрільби будуть проходити щотижня.
Тиждень V
Ти навчишся пересуватись по полю бою у парі, у складі вогневої групи та відділення. Після чого тебе навчать передавати команди та інформацію за допомогою ручних знаків. Ти вперше сядеш на БТР та навчишся з нього десантуватись.
Тиждень VІ
Ти пройдеш чотириденний курс тактичної медицини за протоколом ТССС AC. Навчишся діяти при обстрілі противником, а також будеш вчитись рухатись коридорами будівель та заходити у кімнати в умовах бойових дій. Почнеш вчитись метати гранати Ф-1 на точність.
Тиждень VII
Тебе навчать інженерній підготовці. Ти будеш знати і розрізняти види інженерних загороджень, класифікацію та види мін; розумітимеш, що робити у разі виявлення мін і СВП (саморобні вибухові пристрої); викопаєш свій перший індивідуальний окоп для ведення стрільби під час бойових дій. Інструктори навчать тебе рухатись по траншеї та зачищати невеликі відрізки траншей. Ти будеш вміти штурмувати у складі вогневої групи вогневу точку противника.
Тиждень VІІІ
Ти почнеш вивчати військову топографію. Наприкінці курсу топографії тебе висадять у незнайомій місцевості й залишать із картою та компасом. До кінця дня ти пройдеш дистанцію близько 25 км, знайдеш координати всіх чек-пойнтів та повернешся до свого табору. Після 4-х тижнів стрільби та вправ зі зброєю наші інструктори навчать тебе влучати із заплющеними очима у мішень на дистанції в 100 м. Тиждень ти завершиш складанням нормативів з метання гранат із піропатронами.
Тиждень ІХ
Це останній і найскладніший тиждень. Тиждень іспитів. Ти вже пройшов 56 днів навчання, і тобі залишилось підтвердити свої знання та показати командуванню, що ти гідний носити на своєму лівому плечі шеврон полку «Азов». Для цього тобі потрібно буде скласти іспит з фізичної підготовки не менш ніж на 351 бал з 400 можливих, виконати нормативи CFT мінімум на ІІІ клас, скласти теоретичний іспит за весь пройдений матеріал та підтвердити своє вміння володіти вогнепальною зброєю на іспиті з вогневої підготовки. А також твоїм найтяжчим випробуванням буде подолання маршу на дистанцію 28 км.
Випуск
Ти зміг, ти став своїм серед кращих!