Що таке безпілотні системи?
У сучасному світі технологій безпілотні системи – це засоби, управління якими здійснюється дистанційно. Керування безпілотною системою – це відповідальність оператора, який знає всі характеристики техніки і вміє нею керувати за допомогою спеціальних засобів.
Простими словами: для роботи БС оператору не потрібно знаходитися у місці роботи системи. Всі дії виконуються на відстані, яку дозволяє технічне оснащення безпілотника.
Перші безпілотні системи сучасного формату почали з’являтися у використанні у другій половині 20 ст. З розвитком комп’ютерних технологій і робототехніки їхнім використанням зацікавилися як у цивільному житті, так і у військовій сфері, для автоматизації складних обчислювальних процесів і роботи у небезпечних для людини середовищах.
У сучасному світі існує три основних види безпілотних систем:
- Наземні. Найстаріший вид безпілотних апаратів. Ці безпілотні роботизовані системи почали розроблятися ще у 20-і роки на основі радіокерування;
- Різні безпілотні літальні апарати. Для військових, картографічних і пошукових цілей, а також для фото- чи відеозйомки місцевості;
- Морські (підводні і надводні). Використовуються як військові безпілотники, так і цивільні (для дослідження екосистеми морів та океанів).
Що роблять безпілотні системи на війні?
Не дивлячись на те, що сили безпілотних систем були активно задіяні у інших війнах 20-початку 21 століття по всьому світу, саме повномасштабне вторгнення росії в Україну вивело безпілотники на абсолютно новий рівень використання у бойових діях.
У боротьбі з окупантами Сили оборони України використовують зразки безпілотних систем за наступними призначеннями:
- Повітряна розвідка. Найважливіша функція безпілотників на полі бою. Там, де без піхотинців-розвідників раніше неможливо було дізнатися дані про сили і засоби ворога, тепер спокійно використовують коптерні БПЛА або БПЛА типу «крило». Денні, нічні, багатозадачні, здатні обходити ворожий РЕБ – повітряна розвідка використовує всі наявні у неї засоби;
- Знищення ворожих цілей. FPV-дрон – основний ударний елемент українських безпілотних систем. Їх багато, вони прості у виробництві і мають високу результативність на полі бою. І найголовніше – кожен може навчитися керувати ними. Окрім FPV-дронів також активно працюють БПЛА зі скидами боєприпасів;
- Мінування і розмінування. Роботизовані платформи і наземні безпілотні системи активно розміновують українські території від вибухових пристроїв. Так само активно Сили оборони використовують наземних керованих роботів для мінування під час оборонних дій.
Які існують вакансії за спеціальностями безпілотних систем?
У 12-ій бригаді спеціального призначення «Азов» існують вакансії для добровольців і спеціалістів з БПЛА під кожну бойову, розвідувальну технічну задачу у війську. в «Азові» основний підрозділ безпілотних систем, який займається цією сферою – це батальйон безпілотних систем. Серед найпопулярніших вакансій у ньому – оператори FPV-дронів, які беруть участь у безпосередньому знищенні ворога і знаходяться на певній відстані від передової. Ще одна надважлива вакансія – оператор розвідувальних БПЛА, який виконує задачі розвідки поля бою і збору інформації про переміщення ворожого особового складу, техніки та озброєння.
Якщо тебе цікавлять азовські сили безпілотних систем, вакансії у батальйоні БС пропонують добровольцям широкий вибір додаткових вакансій для роботи з сучасними технологіями. Серед них також можна виділити:
- Оператор наземних безпілотників. Спеціаліст, який працює з багатозадачними роботизованими платформами, які мінують, розміновують, ведуть розвідку і знищують ворога зі встановленого озброєння;
- Авіаційний технік. Спеціаліст, який працює над ремонтом і вдосконаленням БПЛА. Щоб безпілотні авіаційні системи довго і надійно працювали, потрібно забезпечити відповідний рівень обслуговування. Також технік працює над інноваціями у сфері безпілотних систем і може вільно впроваджувати свої власні розробки;
- Спеціаліст з програмного забезпечення безпілотників. Майже вся техніка на дистанційному керуванні використовує спеціальні програми, створені для управління, збору даних та ефективної роботи безпілотників. Тому спеціаліст з ПЗ йде в підрозділ з достатнім рівнем навичок і досвідом роботи у цивільній сфері.
Як проходить рекрутинг в безпілотні системи?
Хочеш стати спеціалістом з безпілотних систем у 12-ій бригаді «Азов»? Для початку заповни анкету на нашому сайті за посиланням. Пам’ятай: на більшість вакансій, пов’язаних з безпілотними системами, «Азов» набирає кандидатів без досвіду. Наші досвідчені інструктори азовських сил безпілотних систем навчать тебе всьому «з нуля».
У коментарі до анкети ти також можеш вказати бажаний напрямок служби з безпілотними системами. Хочеш «літати» на «крилах»? Знищувати окупантів FPV-дронами або скидами? Любиш радіотехніку і знаєшся на платах? Просто напиши своє бажання, а ми зробимо так, щоб ти був тим, ким прагнеш бути. Звичайно, не без твоєї наснаги і мотивації.
Після заповнення анкети прийми дзвінок від оператора нашого кол-центру і домовляйся про співбесіду з рекрутером. Далі в тебе буде можливість поспілкуватися безпосередньо з твоїм майбутнім командиром підрозділу безпілотних систем. Його цікавлять наступні питання:
- Твої навички у цивільному житті. Це особливо важливо для технічних вакансій;
- Твій досвід керування безпілотними системами. Цивільні дрони або інша радіотехніка – і ти вже можеш стати професіоналом у війську;
- Твоя мотивація. Чому ти обрав «Азов» і що мотивує тебе приєднатися до війська?
В «Азові» на тебе чекають найкращі зразки безпілотних систем всіх видів, у тому числі безпілотні літальні апарати України, виготовлені на основі бойового досвіду Сил оборони.