ЖИТТЯ АЗОВЦЯ

Кожного дня бійці АЗОВу рухаються крок за кроком до вдосконалення. Можливо, навіть не помічаючи того й самі, зростають щоразу рівень за рівнем. Про зміни із власних спостережень та досвіду розповідає командир взводу вогневої підтримки 1-ї роти 1-го БОПу ОЗСП АЗОВ Гоголь.

«За весь період змінилось дуже багато: починаючи з підходу до підготовки молодого покоління кадрів і закінчуючи матеріально-технічним забезпеченням. Мотивація залишилась на тому ж високому рівні, на якому завжди була, а от професіоналізм зріс, – стверджує Гоголь. – Оскільки ми є взводом вогневої підтримки, то нам для виконання поставленого завдання потрібні і фізична сила, і неабиякі розумові здібності. Адже з-поміж іншого ми маємо здійснювати розрахунки, використовувати математичні формули аби розраховувати відстань, вміти користуватись спеціальним програмним забезпеченням тощо. Все це потребує навчання особового складу і займає багато часу та зусиль. Проте наші бійці постійно готові вдосконалюватись».

Боєць полку АЗОВ тренується у спортивному залі на базі в с. Урзуф

Так, починаючи з 13 грудня, на базі ОЗСП АЗОВ у Маріуполі розпочались інструктажі для бійців взводів вогневої підтримки 1-го БОПу.

«До 16 грудня хлопці мають змогу показати вже здобуті знання та навички, які будуть перевірятись висококваліфікованими спеціалістами на відповідність загальноприйнятим стандартам, – продовжує Гоголь. –Залежно від цього буде проводитись аналіз результатів та надаватимуться рекомендації щодо усунення недоліків. Перші два дні буде теоретичний курс, потім – безпосередній виїзд на полігон, де бійці вже на практиці зможуть проявити себе та вдосконалити свої вміння».

Одним із не менш важливих факторів, на думку Гоголя, є те, що до лав АЗОВу йдуть люди лише мотивовані та налаштовані на результат, самопідготовку і вдосконалення. Бо саме від цих аспектів залежить успішність операції і життя, як власне, так і побратимів.

Та окрім навчань на полігоні, розвитку АЗОВців, як воїнів, також сприяють і їх гарному емоційному стану, плануванню їх дозвілля.

НА БАЗІ ОЗСП АЗОВ ДІЄ БАСЕЙН ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ

«Плавання корисне для розвитку та укріплення опорно-рухового апарату, а також для профілактики захворювань суглобів», – розповідає відповідальний черговий лікар «Біллі». Тому для фізичного розвитку бійців будь-якої пори року створені всі умови.

Лікар наголошує, що відвідувачі обов’язково раз на місяць мають надавати довідку від дерматолога та попередньо зареєструватись на сеанс плавання у басейні.

Варто пам’ятати, що для відвідування потрібно використовувати змінне взуття, яке призначене лише для басейну. На території комплексу перед сеансом кожен приймає душ.

Для кожного підрозділу існує графік відвідування, з яким можна ознайомитись у відповідального чергового лікаря або у медичній службі. Разом із графіком кожен може додатково ознайомитись із інструкцією щодо користування басейном.

КОЖНА БАЗА ОСНАЩЕНА ЗАТИШНИМИ ЇДАЛЬНЯМИ

На базах ОЗСП АЗОВ розташовані їдальні з сучасним ремонтом.

Для комфорту бійців створено всі умови: зручне розташування столів, освітлення в усіх частинах залу, простір для вільного пересування наших хлопців.

Їжа готується на новому, сучасному обладнанні – як завжди, з любов’ю і теплим відношенням до наших бійців.

Незмінною є гарна якість харчування – аби азовці набиралися сил та завжди відчували турботу про них.

БІЛЬЯРДНІ ТА ТРЕНАЖЕРНІ ЗАЛИ, ТЕНІС І ФУТБОЛЬНЕ ПОЛЕ

Будь-який азовець у вільний від служби та тренувань час зможе відпочити з користю та весело провести дозвілля.

На базах АЗОВу діють більярдні кімнати, місце для гри в малий теніс, сучасні тренажерні зали (діє також і тренажерний зал на свіжому повітрі – для занять в теплі пори року), для любителів командної гри – футбольне поле.

Спортивний зал полку АЗОВ на базі в с. Урзуф

Такі відпочинкові куточки на військових базах для української армії – новинка. За стандартами НАТО солдати у вільний від служби час повинні мати місце для психологічного та морального відпочинку.