Перепідготовка особового складу ОЗСП АЗОВ: на шляху до професіоналізму

Підготовкою рекрутів АЗОВу тепер займаються сержанти, випускники Військової школи імені полковника Євгена Коновальця. Однак насправді ж сержанти навчають не лише їх – здійснюється перепідготовка всього особового складу полку АЗОВ. З якою метою та як відбувається перепідготовка? На ці питання відповідає сержант-інструктор Військової школи імені полковника Євгена Коновальця друг Поляк.

«Насамперед мета нашого курсу – прищепити дисципліну та усвідомлення відповідальності військового. Багато хто думає, що ми – просто добровольці, а не армія. Бо служити в армії до цього часу було навіть соромно. Всі звикли: якщо людина не «відкосила» від армії – вона просто не реалізувала себе в цивільному житті. А з добровольцями кардинально інша ситуація. У них є потенціал та ентузіазм. Просто не вистачає саме знань, професіоналізму для того, щоб стати зразковим військовим підрозділом. Справа в тому, що рекрути зараз мають досить високий рівень підготовки. Тому ми мусили підвищити цей рівень і в особового складу, щоб не вийшло, що рекрут має кращі теоретичні знання та дисципліну, ніж боєць полку».

На запитання про те, чому саме 2-га «Залізна» сотня 2-го БОПу ОЗСП АЗОВ першою проходить курс перепідготовки, друг Поляк говорить так: «Ця сотня – одна з найстарших у полку. Протягом свого існування її бійці довели, що заслуговують честі першими пройти перепідготовку. Але були й інші нюанси. Дехто розслабився та забув, що це все-таки армія, хоча й нового зразка. Тому навчання ми почали з елементарного – налагодження дисципліни, стройової підготовки та вивчення статутів. Спочатку було важко, але ми пояснювали бійцям, що це першочергово необхідно. Тим паче, навчання тривали всього лише двадцять днів – дуже стислий курс».

Також друг Поляк зазначає: «Всі вправи є взаємозамінними. Нововведенням є уроки плавання у басейні. Якщо боєць із певних причин не може виконувати повноцінне «фізо», тоді виконує вправи у басейні. Насправді це навіть важче, але у воді немає навантаження на скелет, тому відмовки не діють».

Про нормативи Поляк розповідає, що вони досить високі. «Для кожної вікової категорії є свої стандарти. Але, за великим рахунком, вони є реальними для виконання. За формулою вираховується загальний результат. Складання нормативів показує кожному, який тип «фізо» йому треба підтягнути. Адже боєць ОЗСП, на мою думку, має бути надзвичайно розвинений та витривалий насамперед у фізичному плані. Він повинен навіть зовнішнім виглядом викликати довіру та відчуття безпеки у цивільних, яких він захищає».

Залишити відповідь