ТРУДНОЩІ ВЕДЕННЯ БОЮ В НАСЕЛЕНОМУ ПУНКТІ ТА ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ НАВІСНОЇ СТРІЛЬБИ ІЗ АГС-17

Стрімка урбанізація, яка притаманна більшості сучасних держав, змушує приділяти окрему увагу підготовці військових підрозділів до ведення бойових дій у населених пунктах. Бій у місті значно відрізняється від бою в польових умовах. Під час його проведення зазвичай огляд та обстріл дуже обмежені, маневри проводити значно важче, тому основна роль у такому бою належить піхоті. Бійцям доводиться вибивати ворога не просто із будівель, а, власне, з поверхів, кімнат, підвалів та горищ, тому під час міського бою вони стикаються із цілою низкою труднощів та несподіванок.

Основні аспекти, на які варто звернути увагу під час підготовки до такого зіткнення, – інженерна підготовка ворога, переоцінка ролі бронетехніки та артилерії під час штурму населеного пункту, зв’язок та координація підрозділів, особлива підготовка особового складу.

Безумовно, місто є найбільш важкою локацією для ведення військових дій, адже бій в населеному пункті дуже швидко втомлює бійців, при цьому часто не позначаючись на успіху його ведення. Щільна забудова впливає на мобільність атакуючих підрозділів, знижує ефективність дії радіозв’язку та ускладнює проведення маневру, а також обмежує дію розвідки та ускладнює керування підрозділами під час проведення бою, обмежує обстріл.

Обмежений обстріл став достатньо важливим фактором, через який окрему роль у веденні бою в населеному пункті стали приділяти тій зброї, із якої можна вести вогонь по навісній траєкторії. Одним із таких прикладів є гранатомет АГС-17, який зарекомендував себе як проста та надійна зброя піхоти. Тактичні можливості, в тому числі й під час стрільби саме по навісній траєкторії, зробили його незамінним засобом вогневої підтримки в міських боях.

Своїми спостереженнями за роботою з АГС-17 і перевагами використання цього гранатомета в міських умовах поділився замісник командира взводу вогневої підтримки 1-ї роти полку АЗОВ друг Пейн.
«Загалом АГС-17 «Пламя» призначений для ураження живої сили противника, – розповідає друг Пейн. – З нього можна вести як настільний, так і навісний вогонь. Саме навісний вогонь із закритих позицій є однією з важливих переваг при веденні бою в умовах населеного пункту. Наприклад, якщо стоїть п`ятиповерхівка, то можна, перебуваючи за нею, навісним вогнем стріляти по ворогу, при цьому не хвилюватись за те, що у відповідь прилетить щось пряме (тільки якщо щось теж навісне). Тому вогонь із цього гранатомета можна вести, перекидаючи снаряди через будинки, із закритих позицій. Має осколкову гранату. Скажу чесно, як піхотинець: не люблю, коли ця штука в руках у ворога. Адже її вистріл десь за 1,5 км дуже складно почути, хіба тільки в ідеально тиху та безвітряну погоду. Його не чутно й тоді, коли він підлітає, а коли прилітає навіть десь в 500 чи 200 метрах від тебе, навіть тоді це не дуже приємні відчуття. Плюсом використання цього гранатомета в міському бою є і можливість його наведення по бусолі для стрільби із закритих позицій».

Заповнити анкету